Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi işletmelerinin sanayi siciline kayıt ettirilmesi gerekmektedir. Sanayi Sicil Bilgi Sistemi'ne kayıt yapılan her işletme adına Sanayi Sicil Belgesi düzenlenir. Veriliş tarihi itibariyle Sanayi Sicil Belgesi iki yılda bir vize yapılır.
Kanunun 4. Maddesi gereği sanayi işletmelerinin faaliyetlerine son vermeleri, ara vermeleri, yeniden üretime başlaması  ve verilen bilgilerde değişiklik olması durumlarında bir ay içinde Bakanlığa (İl Müdürlüğüne) bilgi verilmesi zorunludur.

Bahsi geçen Kanunun 5.maddesi gereği sanayi işletmeleri bir önceki yılla ilgili faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini yılsonundan itibaren  en geç 30 Nisan tarihine kadar Bakanlığa (İl Müdürlüğüne) vermek zorundadırlar.

Yukarıdaki Kanun maddeleri dikkate alındığında mevcut Kapasite Raporunun geçerlilik süresine dikkat edilmesi ve Üretim, Tüketim ve Makine Teçhizat alanlarında değişiklik olması durumunda Odamıza başvurarak Kapasite Raporlarını yenilemeleri ve cezai müeyyidelerden zarar görmemeleri için Yıllık İşletme Cetvellerini hazırlayıp, en geç 30 Nisan tarihine kadar Sakarya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne ulaştırmaları konusuna hassasiyet göstermelerini rica ederiz.

Sanayi Sicil Belgesi ile ilgili sorularınız için ;
Sakarya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü İletişim:
Tel: (264) 251 36 40 -41
Mail: stmsakaryail@sanayi.gov.tr

Kapasite Raporu ile ilgili Sorularınız için;
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sanayi ve AR-GE Servisi
Tel: (264) 888 30 29-31-34
Mail: sanayikobi@satso.org.tr

Saygılarımızla ,

 

Yiğit ATEŞ
GENEL SEKRETER

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın tüm duyurularına ulaşmak için tıklayınız.

 

[{HTMLVIEW}]

[{UNSUBSCRIBE}]

Duyuru Tarihi : 13/3/2017
Paylaş