Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten, Otomotiv ve Yan Sanayi sektörü temsilcilerinin oluşturduğu 22. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını video konferans eşliğinde gerçekleştirdi. 

Toplantıya Komite Başkanı Hüseyin Odabaş, Başkan Yardımcısı Yavuz Akın, Komiteden Meclis Üyeleri Bülent Yazar ve Murat Can, Komite Üyesi Erhan Karsak ile beraberinde davetli olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Öğr. Gör. Samet Çelebi iştirak etti.

Söz konusu toplantıda SATSO'nun ortak olduğu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile  Arifiye Meslek Yüksek Okulunda "Motor Testi ve Simülasyonu Laboratuvarı Kurulması Projesi" hakkında Öğr. Gör. Samet Çelebi tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirilerek meslek komitesi üyelerinin görüş ve önerileri değerlendirildi. 

Proje kapsamında otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan mesleki eğitim becerisine sahip nitelikli personel ihtiyacını karşılayabilmek ve bölgenin rekabet gücünü arttırmak için mevcut otomotiv teknolojisi öğrencilerinin uygulama becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Haber Tarihi : 29/3/2021
Paylaş