Sayın Üyemiz,

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almalarının zorunlu hale gelmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile toplam 117 meslekte, mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiş olup, yakın zamanda diğer tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde de zorunluluk getirilmesi öngörülmektedir. Bu faaliyetler kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde çalışanların veya çalışmak isteyenlerin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin ulusal yeterliliklere ve ulusal/uluslararası standartlara uygunluğunun ölçülmesi ve değerlendirilmesi amacıyla Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, (MEYBEM A.Ş.) kurulmuştur. (Açık Adres: Dumlupınar Bulvarı No:252 Eskişehir Yolu 9. Km TOBB İkiz Kuleler C Blok 15. Kat Çankaya/ANKARA) 
(www.meybem.com.tr)

MEYBEM tarafından 37 meslekte yapılan sınav ve belgelendirme hizmetleri yanında "Emlak Danışmanları için Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ve Emlak Danışmanı Seviye 4", Servis Aracı Şoförleri için Servis aracı Şoförü Seviye 3 ve Köprülü Vinç Operatörleri" meslekleri için Akreditasyon denetimi tamamlanmış olup ön başvuruları almaya başlamıştır. 
Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla

Teyfik ÖZTÜRK
Genel Sekreter

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın tüm duyurularına ulaşmak için tıklayınız.

 

Paylaş