Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Ramazan Bayramı vesilesiyle açıklamada bulundu.

Başkan Kösemusul, bayramların sevinç ve mutluluğun doruğa çıktığı önemli günler olduğunu ancak yaşanan terör olayları nedeniyle bu bayrama buruk gireceklerini ifade ederek bir kez daha terör olaylarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diledi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

 “Birlik ve beraberliği emreden bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki, bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır. Ülkemizde ve dünyada barışın ve ekonomik refahın arttığı, hoşgörünün, dayanışmanın çoğaldığı günlerin miladı, sevgi ve saygının sembolü olacak bir Ramazan Bayramı olmasını temenni ediyoruz.

Bayramlar yapılan hataların affedilmesi, kırılan kalplerin onarılması, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda düşünmemiz için önemli günlerdendir. Yardımlaşma ve dayanışmanın getirdiği güç birliğinin ve güzelliğin daima farkında olmalıyız. Toplumları güçleri kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Güçlü birliktelikler güçlü ekonomi ve köklü bir kültürlerin temelini oluşturur. Birlikteliğimizi Ramazan Bayramı gibi manevi iklimi yüksek özel günlerde daha da pekiştirmeliyiz.

Bu vesile ile oruçla geçirilen uzun günlerin ardından gireceğimiz bayramın ülkemize, milletimize ve İslam Alemi'ne, tüm üyelerimize, Sakarya’mıza huzur, barış ve kardeşlik getirmesini ümit ediyorum. Bayram gibi tam manasında nice bayramlara erişmek dileğiyle, hayırlı bayramlar…”

Haber Tarihi : 4/7/2016
PAYLAŞ
Son Haberler ::