Sakarya iş dünyası temsilcilerinin katıldığı basın toplantısında konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul “Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz.  İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden vana olmaya devam edeceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız” diye konuştu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Cuma gecesi bir grup askerin kalkıştığı darbe girişimi ve iş yaşamının normalleşme çağrısı ile ilgili TOBB öncülüğünde Sakarya’daki Oda ve Borsalar ve iş dünyası temsilcileri ile ortak bir basın bildirisi yayınladı.

İş Dünyası Temsilcileri İştirak Etti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısına, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Meclis Başkanı Recep Pulat, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer,  Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kesik, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Onur Döver, SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, TOBB Sakarya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Alican Sak,  Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB’a bağlı Türkiye’deki 365 Oda ve Borsa da aynı saatte gerçekleştirilen ortak basın toplantısında Sakarya iş dünyası adına basın açıklamasında bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul şunları dile getirdi:

“Sakarya iş dünyası değerli STK başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız.

Türkiye'de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 il'de, Sakarya’daki iş dünyası temsilcileri ile bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz,

15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece  tüm Sakarya iş camiası ve sivil toplum kuruluşları ve TOBB Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.

Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.

Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman Emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız.

Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.

Daha Fazla Çalışma, Üretme, İstihdam Sağlama Zamanı

Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır

Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belayı bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de. birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek, Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İs dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.

Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden vana olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz.

Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemi; için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Haber Tarihi : 19/7/2016
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::