Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Berat Kandili” dolayısıyla bir açıklamada bulundu;

Başkan Altuğ mesajında; “Berat Gecesi, kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen özel bir gecedir. İnananlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları, Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmaları gerektiğini bir kere daha hatırlatmaktadır.

Gönüllerimize ilahi bereket ile rahmet bahşeden ve on bir ayın sultanı Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandili biz inanlar için bir fırsat, bir muhasebe gecesidir.

Manevi iklimi yüksek bu gecede, vicdani bir muhasebe yaparak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutarak, barışın, dostluğun ve kardeşliğin pekiştirilmesi gerektiğine inanıyor, hakkıyla yaşanan bir kandil geçirilmesini temenni ediyorum.

 Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası camiası adına tüm üyelerimizin ve halkımızın mübarek Berat Kandil’ini kutluyor, mağfiret gecesi olarak da bilinen bu mübarek gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Haber Tarihi : 30/4/2018
PAYLAŞ
Son Haberler ::