Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni’ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu SATSO Sanayi Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen “Fikir Sepeti” Projesi’nin standını ziyaret etti.

Sakarya’nın Yıldızları Ödül Törenine katılarak  “Sakarya bir Dünya kentidir” vurgusunu yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu törenin ardından “Fikir Sepeti” standını ziyaret ederek SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  Komisyon Başkanı Turgay Çelik ve komisyon üyelerinden proje ile ilgili bilgi aldı.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Türk- İş Başkanı Ergun Altalay ve diğer oda ve borsa başkanlarının da bulunduğu stand ziyaretinde, Hisarcıklıoğlu’na Proje hakkında bilgi veren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’da bir ilk olarak hayata geçirilecek olan Fikir Sepeti Projesi’nin girişimciler ve yatırımcıları ticari bir ortamda bir araya getirecek önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi.

Altuğ konuşmasında “Fikir Sepeti; varlık sahibi, yenilikçi, farklı alternatifleri yatırım alanında değerlendirmeye açık, vizyoner yatırımcıları,  ticarileştirilebilir inovatif fikir sahibi girişimcilerle bir araya getirmeyi amaçlayan bir platform. Fikir Sepeti, Sakarya’ da ilk kez hayata geçmektedir.” dedi.

SATSO Sanayi veAr-Ge Komisyon Başkanı Turgay Çelik ise “Platformun amacı yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getirecek işbirlikleri kurulmasını sağlamak ve yatırımcılardan girişimlere sermaye ve bilgi birikimi aktarılarak;  sonucunda da ticarileşebilir olarak değerlendirilen girişim fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamaktır.

Yatırım yapılacak girişimlerin bulunması, bunlardan uygun olanlarının seçilmesi, girişimlerin yatırımcılarla eşleştirilmesi,  yatırım takip edilmesi ve yapılan yatırımların izlenmesi platformun amaçları arasındadır.” diye konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Fikir Sepeti” Platformu ile yakından ilgilenerek standa yer alan tanıtım broşürlerini de inceledi. Hisarcıklıoğlu, projenin girişimci ve yatırımcılar açısından önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek çalışmanın sürdürülebilir ve sonuç odaklı olması konusuna eğilerek rol model olacak nitelikte olan çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

 

 

Haber Tarihi : 25/12/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::