Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların bayram alışverişlerini ilimiz tüccarlarından yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Başkan Altuğ, bayram öncesi yaptığı açıklamada yerel firmalarımıza sahip çıkmak ve kenetlenmek adına alışverişlerin Sakarya’dan yapılması konusunda öneride bulunarak tüccarların da Sakarya halkına gereken özeni göstereceklerine inandığını ifade etti.

Başkan Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: "Ramazan Bayramı hazırlıkları devam ederken ilimizdeki ticaret erbabı ve esnaftan alışveriş yapılmasını tavsiye ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bu şehir hepimizin ve bizim şifremiz 54. Bu anlamda ekonominin ve ticaretin canlandığı böyle zamanlarda kendi şehrimizi tercih etmemiz hem ekonomimize katkı hem de yerel esnafımıza sahip çıkmak anlamında çok önemli. Şayet Sakaryalı vatandaşlarımız yerel esnafımızdan alışveriş yaparlarsa yerel esnafımızın güçlenmesine yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.

Yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde, hem Sakarya ekonomisinin, hem de tüccar ve esnafının kazanacağına dikkat çeken Başkan Altuğ " Bizler yardımlaşma ve birliktelik kültüründen gelen bir neslin evlatlarıyız. Yakınımızdakine yardım etmek, desteklemek, bizden olana sahip çıkmak bizim geleneğimizde var. Ekonominin canlandığı şu günlerde yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Sakarya kazansın. Alışverişlerini yerel firmalarımızdan yapmayı bir nebze de olsa esnafa katkı sunmayı vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Şehrin ekonomisinin can damarı olan tüccarlarımızı, mağdur etmeyelim. Sıcak paramızı şehrimizde kullanıp, şehrimizin ekonomisini canlandıralım. Yerli esnaf güçlenirse, kazanırsa yaşamakta olduğumuz şehrimiz güzelleşecek ve gelişecektir” şeklinde konuştu.

Halkımızın il dışından alışveriş yapmalarını asgariye indirmek ve ilimiz kaynaklarının yine ilimizde kalmasını sağlamak için tüm Sakaryalıların toplumsal bir sorumluluk anlamında bayram ve tüm yıl boyunca alışverişlerin ilimizden yapılmasını özellikle rica ediyorum.

Haber Tarihi : 31/5/2019
PAYLAŞ
Son Haberler ::