Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Turkcell  tarafından hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar" Projesi, Türkiye finalinde Sakarya’dan Büşra Göral’ın ‘Digi-Tar’ Projesi Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde gerçekleştirilen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin Final ve Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi.

Geleceği Yazan Kadınlar finali ve ödül töreni programına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, proje katılımcıları ile Sakarya’yı temsilen SATSO Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, proje sahipleri ve proje eğitmenleri iştirak etti.

Törende Konuşan Emine Erdoğan, projeye katılan kadınları "gökyüzünde ışıldayan yıldızlar" olarak tanımlayarak "Geleceği Yazan Kadınlar" projesine gittikçe artan ilginin, kadınların gelecek için söyleyecek çok sözü olduğunu gösterdiğini belirtti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise “Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz” diyerek kadınlara yönelik önyargılarını yıkmakta en büyük payın yine kadınlarda olacağına işaret etti.​

Türkiye finaline kalan ilk 10 projenin ikisi Sakaryalı kadın girişimciler tarafından tasarlanan projelerden oluştu.

Turkcell ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi kapsamında Küçükyalı Plaza'da düzenlenen Türkiye finalinde Sakarya’dan Büşra Göral’ın ‘Digi-Tar’ Projesi Türkiye üçüncüsü oldu.

Turkcell Plaza’da düzenlenen Final ve Ödül Töreni organizasyonunda, proje kapsamında başarılı olanlara ödülleri verildi.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Odamızın desteği ve Kadın Girişimciler İcra Komitemizin koordinatörlüğünde, 9 aydır devam eden çalışmaların üçüncülük başarısı ile taçlandırılmasından büyük mutluluk duyduk. Böyle büyük bir projede, Türkiye’deki ilk üç arasında Sakaryalı kadınlarımızın imzasını görmek haklı bir gururu da beraberinde getiriyor.

Sakarya olarak iddialı bir iliz, her alanda öncü ve örnek olmak istiyor ve bu yolda gayret ediyoruz. Sakaryalı kadınlarımız da “Geleceği Yazan Kadınlar” çalışmasında elde ettikleri başarı ile bunu bir kez daha göstermiş oldular, kendilerini tebrik ediyorum.

Ayrıca, katkılarından dolayı Kadın Girişimciler İcra Komitemize teşekkür ediyor, 9 ayda projeye katılan tüm kadın girişimcileri de ortaya koydukları fikirler ve girişimciliklerinden dolayı tek tek tebrik ediyorum. Bizim nazarımızda hazırlanan tüm projeler özeldir ve takdiri haketmiştir. Girişimcilerimizi destekliyor, fikirleri ve beceriyle ülkemize katkı sağlamaya devam edeceklerine inanıyorum.

TOBB Sakarya Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim ise,  Sakarya’da 15 proje hazırlandı, bunlardan 5 tanesi il finaline sunuldu, sunulan 5 projeden 2 tanesi Türkiye yarı finaline kaldı ve yarı finale kalan 2 proje de Türkiye finalinde değerlendirilerek Digi-Tar Projesi Türkiye üçüncüsü oldu.

Hem ilimiz hem kadınlarımız ve en önemlisi ülkemiz adına büyük bir mutluluk. Bu elde edilen başarının ardında büyük bir emek, özveri ve gayret vardı. Kurulum adına projeye dahil olarak fikir üreten tüm katılımcılara teşekkür ediyor, bize Türkiye 3.’lüğü mutluluğunu yaşatan Büşra Göral’ı da tebrik ediyorum. Ayrıca çalışmalarımızın her aşamasında bizlere destek olan SATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu’na da teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 23/11/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::