Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Regaip Kandili vesilesiyle açıklamada bulundu.

Kandillerin insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, dayanışma duygularını arttıran özel geceler olduğunu belirten SATSO Başkanı Akgün Altuğ, mesajında şunlara değindi; “Kandiller, huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.  Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı ve birlik ve beraberliğimizi korumaya çaba harcamalıyız.

Recep ayı ile başlayan üç ayları ve bu kutsal geceyi vesile bilerek her yönüyle iyi değerlendirmeliyiz. Geçmişimizin muhasebesini yaparak, geleceğe azim ve enerji dolu bir şevkle atılmak için iyi bir fırsattır. Bu aylarda yoksullara ve kimsesizlere yardım eli uzatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, üyelerimiz başta olmak üzere üyelerimizin, Sakaryalı hemşerilerimizin ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni kutluyor ve birlikte daha nice kandillere kavuşmayı temenni ediyorum.” diye konuştu.

Haber Tarihi : 26/2/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::