Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Kızılayı Sakarya Şubesi işbirliğinde “Tolga’ya Umut Ol” sloganı ile hastalara umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.

SATSO Hizmet Binasında gerçekleştirilen bağış kampanyasına SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, SATSO personeli ile birçok gönüllü katılarak kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Bağış kampanyası ile ilgili konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, kan ve kök hücre bağışı ile insanların hayatına dokunmanın önemine değinerek “Sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan ve kök hücre bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla dünyayı değil ama bir hayatı kurtarabilirsiniz. Bugün burada Tolga kardeşimize ve onun gibi şifa bekleyen tüm hastalarımıza destek olmak ümidiyle böyle bir sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdik. İlik nakli bekleyen hastalarımıza destek olmak adına gerçekleştirdiğimiz bu kampanyayı tüm oda üyelerimize duyurduk. Kan ve kök hücre bağışı çok önem arz eden bir konudur ve yılda 3’er ay arayla 4 kere kan vermek hem insan sağlığı açısından hem de şifa bekleyen hastalarımız için çok fayda sağlamaktadır. Bu hem bireysel hem de kurumsal sorumluluğumuz olmalıdır. Bizler Tolga ve daha nice kardeşlerimize umut olabilmek adına bir adım attık ve bağışımızı yaptık. Kan ve kök hücre bağışı kampanyasına katılan herkese teşekkür ediyor, tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 27/2/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::