SATSO ile KOSGEB Sakarya İl Müdürlüğü iş birliğinde “Yeşil Dönüşüm Destek Programı” hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Webinar platformu üzerinden KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu’nun sunumuyla online olarak gerçekleştirilen seminerde programın amacı, kapsamı dahilinde verilecek destek ve teşvikler gibi birçok konuda SATSO Üyesi katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Müdür Kurtçu verdiği bilgilerde genel olarak şunları belirtti: “İklim değişikliğinin ekonomiye etkisini en aza indirmek amacıyla KOSGEB olarak yeşil dönüşümde iş dünyasına yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İşletmelerimizin yeşil dönüşüm konusunda mevcut durumlarının tespit edilerek sorun ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu konuda gerekli stratejilerin oluşturulması, bu stratejiler doğrultusunda kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla geliştirilen Yeşil Dönüşüm Destek Programı’nı devreye aldık.

Bu destek kapsamındaki paketlerimizde firmalara emisyon azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak ve verimliliği artırmak için danışmanlık sağlıyoruz. Danışmanlığın sonunda işletmenin enerji raporunu çıkarıyoruz. Elektrikli motorların sanayide kullanımı çok yüksek düzeyde. Bu motorların verimsiz olanları ve çok enerji harcayanlarının değiştirilmesi üzerine de destek verilecektir.” Dedi.

Seminerin sonunda katılımcıların sorularını paylaştığı soru-cevap bölümü gerçekleştirilerek seminer noktalandı.

Haber Tarihi : 1/6/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::