Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Otomotiv ve Yedek Parça sektörü temsilcisi 21. Meslek Komitesi, sektörel gelişmelere yönelik çalışmalar için kurum ve kuruluşlarına işbirliği ziyaretlerini sürdürüyor.

Son olarak Komite Başkan Yardımcısı Mustafa Buruşoğlu, Meclis Üyesi Vedat Yaşlıca ve Komite Üyesi Fatih Altındağ Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a makamında ziyaret gerçekleştirdiler.

Söz konusu ziyaretin ana gündem konusunu Erenler bölgesinde kamyon ve tır gibi ağır ticari araç alım-satım faaliyetlerini yürüten işletmelerin talepleri ve mevzuat gereği yaşadıkları problemler oluşturdu.

Komite Üyeleri, Başkan Kılıç ile yapmış olduğu görüşmede Sakarya’da bu faaliyeti yürüten meslek grubu üyelerinin geçici ruhsatlarının sona erecek olması nedeniyle bulundukları alanda bu işi yapamayacaklarına vurgu yaparak çözüm bulunması çağrısında bulundular.

Ağır ticari araç ticaretiyle uğraşan işletmelerin inşaatı yapılan Galericiler Sitesinde bulunan binek araçlara uygun dükkanlarda faaliyetlerine devam etmelerinin olanaksız olduğuna dikkat çeken Komite Üyeleri, ağır ticari alışverişi için de bu işi yapan işletmelerin bir arada bulunabileceği bir site yapılması önerisinde bulundular.

Başkan Kılıç da belirli meslek gruplarına ayrılan ortak alanlarda yapılan faaliyetlerin birçok sektöre yönelik olarak da artacağına dikkat çekerek belediye olarak imkanlar dahilinde işbirliği ve desteğe hazır olduklarını belirtti.

Haber Tarihi : 13/1/2022
Haber Medya
Paylaş