PROJELER VE İÇERİKLERİ

1) Tedarikçim Deprem Bölgesinden “Tedarikçim Deprem Bölgesinden’’ projesi kapsamında özellikle büyük ölçekli şirketlerimizi, hammadde ve yarı mamul tedariklerini deprem bölgesindeki firmalardan karşılamaya davet ediyoruz. Programa katılarak satın alma ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamak isteyen büyük işletmeler için detaylı bilgi http://www.tobb.org.tr/tdb adresinde yer almaktadır.

2) Ulusal Gıda Perakendecileri Çalışması Başlatıldı. Oda ve Borsalar ile sektör meclisleri kanalıyla “Ulusal Gıda Perakendecileri Çalışması” projesi kapsamında ulusal çapta faaliyet gösteren gıda perakendecilerini, tarım ve gıda ürünleri ile hammadde alımlarını deprem bölgesindeki üreticilerden yapmaya davet ediyoruz.

3) E-Ticaret Pazaryerlerinden Pozitif Ayrım TOBB e-Ticaret Sektör Meclisi kanalıyla başlatılan pazar yerlerinin, deprem bölgesindeki firmalardan tüketiciye ulaştırılacak ürünler için komisyon almaması uygulamasının sektör genelindeki tüm firmalara yaygınlaştırılmasını ve bölgedeki üreticilerin ön plana çıkarılmasını amaçlıyoruz. Bölgeden internet üzerinden yapılacak satışların, kargo masraflarının düşürülmesi için de kargo şirketleri nezdinde girişimlerde bulunulacaktır.

4) Teknik Destek Temini İstihdamın ve ekonomik aktivitenin yeniden canlandırılması, hasar gören üretim tesislerinin tekrar faaliyete başlayabilmesi için Oda ve Borsalar vasıtasıyla ve üyelerimizin katkılarıyla teknik destek seferberliği başlatıldı.

5) Çalışanlara İlave Gelir Desteği Deprem bölgesindeki istihdamın toparlanması amacıyla 2023 yılı boyunca çalışanlardan kesilen gelir vergisi ve sigorta priminin çalışanlara iade edilmesinin faydalı olacağını değerlendiriyoruz. Böylece söz konusu kesintilerin çalışanlara ilave gelir olarak yansıtılması sağlanmış olacaktır.

Duyuru Tarihi : 23/3/2023
Paylaş