Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yeni yıl dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

“Zor Bir Yıl Oldu”

2020’nin tüm dünya için yeni zorlukların tecrübe edildiği bir yıl olduğuna vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, dünya geleceğinin bu zor tecrübelerden çıkarılan dersler ile şekilleneceğini altını çizdi. Başkan Altuğ mesajında şunlara değindi; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 2020 yılı pandemi, doğal afetler ve birbirinden farklı sorunlarla mücadele ettiğimiz zor bir yıl oldu. Dünya artık pandemi öncesi ve sonrası olarak iki farklı döneme ayrılacak. Her yeni yılın başlangıcında kendimiz, sevdiklerimiz, memleketimiz ve dünya için aynı şeyleri diliyoruz ve bu dileklerin en başında da her zaman sağlık geliyor. 2020 bizlere sağlığın ve sağlıklı yaşamanın ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatan bir yıl oldu. Bu pandemi sağlık, ekonomi, sosyal, eğitim, üretim, tarım ve daha birçok konuda ülkelerin altyapılarını ve halkın da sabrını test etti. Bu dönemde sağlık altyapımızın gücünün önemini anlayarak ve sağlık çalışanlarımızın gece-gündüz demeden salgın ile mücadelesini görerek gururlandık. Onların özverili, sabırlı çalışmalarının hakkını asla ödeyemeyiz.

Pandemiyle birlikte ayrıca yaşam şeklimiz, alışkanlıklarımız, algılarımız ve değişmeye başladı. Dijitalleşmenin temelinde yeni bir dünya düzeni bizleri bekliyor. 2020 yılı, ülkelerin olası bir felakette içlerine kapanacağını ve üretim gücünün bir ülkenin kaderi üzerindeki etki ve önemini de bizlere gösterdi.

“Çıkardığımız Dersleri Unutmamalıyız”

Sağlık alanında verilen alarmın yanında üretimin ve ekonomi çarklarının durmadan dönmesi adına 2020 yılı iş dünyasına yönelik dayanışmanın ve desteklerin tavan yaptığı bir yıl oldu. Bizler bu yılda pandemiyi asla bahane etmeden üst kuruluşumuz TOBB öncülüğünde üyelerimizin ihtiyacı olan tüm zamanlarda yanlarında olmaya, sorunlarını dinleyip çözüm bulmaya gayret ettik.

Yakın zamanda geliştirilen aşı çalışmaları ile ülke ve dünya olarak Covid-19 virüsünün kısa sürede tarihe karışmasını ancak çıkardığımız derslerin de asla unutulmamasını dilerken yaşanan bu sürecin ilerleyen dönemde ekonomik bir fırsata dönüşeceği bir yıl olmasını temenni ediyorum.

SATSO, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ufkun ötesini görerek yeni projeler üretmeye devam edecektir. Bizler, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sakarya’nın kalkınma yolculuğuna destek vereceğiz. 2021 yılını ‘üyelerimizle iletişim yılı’ olarak belirledik. Geçirdiğimiz bu zorlu 2020 yılında üyelerimizin sesi olduk. 2021 yılında da iletişimi en üst seviyede tutarak SATSO üyelerinin refahı için çalışmaya devam edeceğiz.

2021 yılının öncelikle üyelerimiz, Sakarya’lı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye ve dünya için iyileşeceğimiz, sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum. Ülke olarak sanayi ve tarımsal üretimimizin artacağı, yeni yatırımların yükseleceği, ve her konuda sürekli gelişme göstereceğimiz bir yılı karşılıyor olmayı temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Covid-19 salgınında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve virüsle mücadele eden hastalarımıza da acil şifalar diliyor, herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

Haber Tarihi : 31/12/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::