Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Alibaba.com Türkiye Temsilcilerin TradeFive iş birliği ile bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

SATSO Üyelerinin ihracata başlamalarını sağlamak, ihracatçı sayısını artırmak, yeni pazarlar ve yeni alıcılar için fırsatları tanıtmasını sağlamak amacıyla Oda Hizmet Binasında gerçekleştirilen etkinliğe Üye firma temsilcileri iştirak ederken TradeFive CEO’su Emrah Cora tarafından sitenin işleyişi başta olmak üzere birçok konuda ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

CEO Emrah Cora Alibaba’nın kuruluş serüveni, dünya ve Türkiye’deki faaliyetleri, pazar hacmi, işletmelere ticarette sağladığı kolaylık ve avantajlar gibi birçok konuda sunum eşliğinde gerçekleştirdiği konuşmasında genel olarak şu ifadeleri dile getirdi: “E-Ticaret’in en önemli unsuru, 7/24 aktif olarak ticaret yapılabiliyor olmasıdır. Tradefive olarak global iş sahibiyiz. Türkiye hem alıcı hem ciddi bir satıcı konumunda. Türk işletmelerinin e-ticarete olan ilgisini biliyoruz. Alibaba.com için Türkiye, firmaları, pazarı, konumu itibariyle çok önem arz ediyor. Burada yatırımlar her geçen gün daha da artıyor ve ülkenin lider e-ticaret platformu da Alibaba’nın bizzat iş ortağı olarak öne çıkıyor. Ülke olarak sınır ötesi ticarette daha büyük hamleler yaparak, her işte olduğu gibi ilgi ve zaman ayırmamız gerekiyor. Dünya her geçen gün daha da küçülüyor. Ticaret geliştikçe ülkeler arasındaki gümrük anlaşmaları da gelişiyor. Belli miktarlara göre ürünler muafiyetli olarak rahatça ihraç ediliyor. Bu platformda SATSO Üyeleri de ciddi kazanımlar sağlayacaktır.”

Programında devamında satış sonrası süreçler, e-ticaretin işletmelere sağladığı faydalar, üyelerin kendi işletmelerinden örnek alınarak alibaba.com sitesinden bir değerlendirmeler yapıldı ve fikir alışverişi ile soru-cevap bölümünün ardından seminer noktalandı.

Haber Tarihi : 27/1/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::