SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Profesyonelleri Derneği ve Sakarya 1. OSB Müdürlüğü ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

SATSO KGK Başkanı Zehra Dirim ile Kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, Sakarya 1. OSB Müdürü Ahmet Çubuk, PİKDER Yönetim Kurulu Üyeleri iştirak ettiler.

Toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu tarafından başlatılan “Sanayide Kadın Eli” projesinin ilimizde uygulanması, yaygınlaştırılması gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Katılımcılar projeye yönelik görüş ve önerilerini dile getirerek iş birliği vurgusu yapıldı.

SATSO KGK Başkanı Zehra Dirim, “TOBB KGK tarafından başlatılan bu proje birçok ilde başarılı oldu ve başarılı bir şekilde yürütülmeye devam ediyor. Projenin Sakarya’da da başarılı olması adına bizlere büyük görevler düşüyor. Şehrimiz, istihdamda kadın gücünün artırılması adına büyük bir potansiyele sahip. Bu duruma en önemli örnek; 2020 yılı başında hiç kadın kooperatifi olmayan ilimizde ilgili kurum ve kuruluşlar ve bizlerin yoğun çalışmaları neticesinde bugün 16 kadın kooperatifi var. Bu kooperatiflerimizin oldukça başarılı işlere imza atması kadının gücünü gösteriyor. Kadınlarımızın sanayi sektörüne katkı verme konusunda ciddi potansiyele sahip olduklarını, her işin altından kalkabileceklerini düşünüyoruz. Projenin amacına ulaşması adına ilgili kurum ve kuruluşların iş birliğine yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz.” dedi.

Başkan Dirim’in ardından İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ve PİKDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya’nın kadın istihdamı yaratma konusunda önünün açık olduğunu ve firmaların büyüme hedeflerinde kadına düşen payın artırılması için projeyi sahipleneceği gibi birçok konuda öneri ve görüşlerini dile getirerek fikir alışverişinde bulundular.

Haber Tarihi : 29/4/2022
Haber Medya
Paylaş