Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, “Sanayide Kadın Eli Projesi”ne yönelik çalışmalarını ve iş birliği temaslarını sürdürüyor.

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, İcra Komitesi Üyeleri ve beraberindeki istihdam için başvuran kadınlar ile birlikte proje kapsamında İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü’ne konuk oldular.

İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda sanayide kadın eli projesi kapsamında başvuru yapan kadınların istihdam öncesi iş hayatına yönelik eğitilip uygun pozisyonlara yerleştirilmesi hususunda iş birliği çalışması yapıldı.

Uzmanlarımız Yardımıyla İş Hayatına Hazırlayacağız

İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sakarya’mız kadın istihdamının her alanda gelişimi için önü açık şehirlerin başında geliyor. Sanayide kadın eli projesini yakından takip ediyoruz. Pandemi döneminden bu yana istihdamı korumak adına Müdürlüğümüz çok sıkı çalışmalarda bulundu. Sakarya’nın son 2.5 yıllık sürecinde istihdam %25 rekor şekilde arttı. Kadın istihdamının artmasına yönelik projeye her türlü katkıyı vereceğiz. İş hayatına hazırlık ve devam etme süreci hakkında uzmanlarımız tarafından kadınlarımızı eğiteceğiz ve işverenler ile bir araya getireceğiz. Kendilerini daha iyi açıklama ve potansiyellerine en uygun pozisyonda iş hayatına atılmalarını sağlayacağız. Umuyoruz Sakarya KGK öncülüğünde nice kadınlarımızı istihdama kazandıracağız.” diye konuştu.

Sürdürülebilirliği Çok Önemli

SATSO KGK Başkanı Zehra Dirim, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulumuz tarafından ülke genelinde başlayan bu projede üzerimize düşen görevi yerine getirerek şehrimizde yaygınlaştırmak için ciddi şekilde çalışıyoruz. Odamızda İŞKUR Müdürümüz ile önceden de projeye yönelik bir araya gelmiş ve iş birliğine yönelik ilk adımlarımızı atmıştık. Bu süre zarfında birçok Üye firmamızı ziyaret ettik, projeyi tanıttık ve ağır sanayi olarak nitelendirdiğimiz birçok firmamızın kadın istihdamına yönelik destek ve ilgilerini görünce çalışmalarımızı hızlandırdık. Muhtarlar Federasyonu ile bir araya gelerek mahallelerdeki kadınlarımızla iletişime geçtik. Bu projenin sürdürülebilirliği çok önemli ve umuyoruz bu iş birliği birçok kadınımızın buraya gelmesiyle devam edecek. Bugün hep beraber buradayız. Kadınlarımıza İŞKUR bünyesinde doğru özgeçmiş hazırlama, iş hayatına yönelik bilgiler içeren mentorluk desteği verilecek ve çalışan arayan işveren firmalarla bir araya gelerek en uygun pozisyonda iş bulmaları sağlanacak. Destekleri için İŞKUR Müdürümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haber Tarihi : 25/12/2022
Haber Medya
Paylaş