SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

Başkan Kösemusul mesajında;

“23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası’nı Sakarya’da hep birlikte ve uluslararası halk oyunları şenliğimize gelen konuklarla kutluyoruz. TBMM'nin kuruluşunun 95. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vazgeçilmez değerlerimizdendir. Yenidünya düzeninde bağımsızlık ve özgürlük temelinde bilim, sanayi ve ekonomi alanında verilen savaşlarla elde ediliyor. Bilgiye ve ekonomiye hükmeden dünyaya da hükmediyor. Biz de dünya üzerinde rekabet edebilmek için ulus olarak Atalarımızdan miras kalan bir ruhla ilerlemeliyiz. Kan ve gözyaşı yerini ortak idealler ve hedefler doğrultusunda birlikte çalışma kültürüne ve güzelliğine bırakmalıdır. Ülkemiz çözüm sürecinde başarıya ulaştığında demokrasisi daha nitelikli olurken ekonomisi de inşallah çok daha güçlü ve sarsılmaz olacaktır.

 Biz tarih ve medeniyetimizden ilhamla geleceğe yürüyoruz. Kadim medeniyetimiz asırlar boyunca birlik ve beraberliği inşa etmiş ve sayısız örnekler vermiştir. Biz iş dünyası olarak Türkiye’nin önünde duran meseleleri çözme gayretine her zaman destek vermeye devam edeceğiz.

Gençlerimize ve çocuklarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Çocuklarımıza daha güzel, daha mutlu ve vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Çocuklarımızın da bu emanete sahip çıkarak, daha ileri ve daha yükseğe taşıyacaklarından hiç kuşkumuz yoktur.

Milli iradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95. yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak en içten duygularımızla kutlarken, , bizleri bu günlere getiren başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımıza hizmeti geçmiş bütün ecdadımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

 

 

Haber Tarihi : 22/4/2015
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::