Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 'Türkiye ekonomik reformlarla geleceğe daha sağlam yürüyecek" dedi.

Başkan Kösemusul, 1 Kasım Genel Seçimi sonuçlarının Türkiye, millet ve Sakarya için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Milletin tercihini yaparak ekonomik ve siyasi istikrarın, güven ve huzur ortamının tesisini istediğini belirten Kösemusul, "Artık Cumhuriyetimizin 100. yıl hedefleri için yeni anayasa, kaliteli demokrasi ve güçlü ekonomi için hep birlikte çalışmak vaktidir. Türkiye, hem kendi bölgesine hem de tüm dünya ülkelerine, huzurun, güvenin ve istikrarın ülkesi olduğunu göstermek zorundadır" diye konuştu.

Kösemusul, anlaşmazlıklarla terör, kaos ve üzüntülerle değil, birlik, dayanışma, gayret, bereket ve üstün başarılarla anılmayı hak ettiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"İnşallah 4 yıl bir daha seçim olmadan yeni başarıları konuşacağımıza inanıyorum. Ekonomi; güven ve istikrar ister, önünde duran meselelerin hızla çözüme kavuşturulmasını ister. Siyasi partiler, milletimizin tercihlerine azami dikkat göstererek çalışmalar yapmalıdır. Türkiyemiz sağlanacak güven ortamında aralıksız yapılacak ekonomik reformlarla geleceğe daha sağlam ve kararlı adımlarla yürüyecektir. Ekonomimizin kılcal damarları olan ticaret erbaplarımızın, KOBİ'lerimizin, sanayicimizin, ülkemizin 100. yıl ihracat hedefi olan 500 milyar dolar ihracata, yapılacak reformlar sonucunda ulaşacağına şüphemiz yoktur."

Seçimlerin bittiğini, milletin tercihini yaptığını, iş dünyasının başta olmak üzere Türkiye ve Sakarya'yı yeni başarılarla buluşturacak tüm aktörlerin çalışmalarını artırmalarının büyük önem taşıdığını anlatan Kösemusul, Sakarya'nın, ekonomisi hızla canlanan, ülkenin büyüme hızından daha hızlı büyüyen, potansiyeli ve değerleriyle fark oluşturan bir şehir olduğunu kaydetti.

Kösemusul, Sakarya'nın 4 yıl boyunca ülkenin stratejik yatırımlarına ev sahibi olan, şehir insanının sosyal ve kültürel zenginliğini çok daha yükselten bir şehir hüviyetine kavuşacağını belirterek, "Vatanını ve milletini seven, başarının temel şartının birlik ve kardeşlikte, istişare ve dayanışmada olduğuna inanan iş dünyamıza çalışmalarında kolaylıklar ve üstün başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Haber Tarihi : 2/11/2015
PAYLAŞ
Son Haberler ::