Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve ekibini misafir eden Başkan Kösemusul, engelli vatandaşlara iş yerlerinde sağlanacak düzenlemelerin önemine dikkat çekti, iş dünyasına seslendi. Kösemusul, “Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamamız gerekmektedir. İşyerlerimiz ve çalışma alanlarımızı engelli vatandaşlarımızı düşünerek düzenleyelim, ulaşılabilir fiziki mekânlar için gayret edelim, onlara istihdam sağlayalım. Hayırlı hizmet, bereketi beraberinde getirir” dedi.

Kösemusul SBB Sosyal Hizmetler Ekibini Ağırladı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve ekibini makamında ağırladı. Sosyal Belediyecilikte Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetleri aktaran Yüce, engelsiz işyeri çalışmaları ile ilgili Başkan Kösemusul’a bilgi verdi. Yüce, “Kamuya açık tüm mekânların ve işyerlerinin, engelli vatandaşlarımızın erişimine uygun olması, hem işyeri açılışları ile ilgili mevzuat, hem de engelliler kanunu ile yasal bir gereklilik haline gelmiştir. İşyerlerinin engelsiz hale getirilmesi, engelli vatandaşlarımızın yanı sıra herkes için gerekli ve yararlı olacaktır. Her konuda yanımızda olan SATSO Başkanımızın bu konuda da bizlere destek olacağını biliyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hayırlı Hizmet Bereket Getirir

Yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti paylaşan Başkan Mahmut Kösemusul, engelli hizmetleri ile ilgili gerçekleştirilecek çalışmalara destek olacaklarını belirti. Başkan Kösemusul, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Büyükşehir Belediyemizin sosyal belediyecilik alanında da gerçekleştirdiği hizmetlerden memnuniyet duyuyor, tebrik ediyoruz. Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Bunun farkında olarak engelli vatandaşlarımızın, dostlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve engelsiz hale getirmek için çalışma başlattık. SATSO Hizmet Binamızda engelli asansörü, otopark ve bina girişine alfabe düzenlemesi, trabzan ve rampalar, lavabo düzenlemeleri gibi bir takım çalışmalar yaptık.” dedi. Engellilere yönelik çalışmalarla ilgili iş dünyasına da seslenen Kösemusul, “İş dünyamıza da bu konuda önemli sorumluluklar düşmektedir. İşyerlerimiz ve çalışma alanlarımızı engelli vatandaşlarımızı düşünerek düzenleyelim, ulaşılabilir fiziki mekânlar için gayret edelim, onlara istihdam sağlayalım. Hayırlı hizmet, bereketi beraberinde getirir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Tarihi : 9/5/2016
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::