Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SS Sakarya Oto Galericiler Kooperatifi Genel Kurulu’nun ardından seçilen Başkan Hakan Sahip ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.

Başvurular Artıyor

SS Sakarya Oto Galericiler Kooperatifi Genel Kurulu’nun ardından seçilen Başkan Hakan Sahip ikinci el galericiler sitesi ile ilgili gelinen son durum ve yer talepleri hakkında bilgi vererek, “Mart ayında başlayan galericiler sitesine esnaf tarafında talep toplama çalışmaları neticesinde 96 dükkan olarak düşünülen dükkan çalışmasına karşılık şu anda 114 başvuru var ve bu başvurular gün geçtikçe artıyor” diye konuştu.

Yer taleplerinin fazlalaşması halinde SATSO Binası karşısındaki alanda 96 dükkan olarak planlanan bölgenin genişletilmesi üzerine istişarelerde bulunuldu.

Türkiye’nin dikkatini çekecek bir oto ticaret merkezi planlıyoruz

Yaklaşık 150 başvurunun olabileceği görüşülen ziyarette SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Bizler sadece bugünü değil orta ve uzun vadede büyüyen Sakarya’nın ihtiyacına yönelik bir çalışma yapmak istiyoruz. Sosyal tesisi, müzayede alanları, mimarisi ve ticari anlamda fark oluşturacak bir alan oluşturmaktan söz ediyoruz. Bunun için maksimum fayda ile düşünerek üyelerimizin ve ilimiz ticaretinin menfaatini göz önünde tutmalıyız.” dedi.

Ticari kümelenme projeleri ile gelişen Sakarya'ya hazırlık yaptıklarının  altını çizen Başkan Mahmut Kösemusul, Sakarya’mıza yakışacak, sektörel olarak sadece ilin ihtiyaçlarını değil bölgesel ve ulusal anlamda da örnek olacak bir oluşum için gayret ettiklerinin altını çizerek, “Orta vadede Sadece Sakarya’mızın değil tüm bölgenin hatta Türkiye’nin her yerinden dikkatleri üzerine çekecek bir ticaret merkezi oluşturmak için çalışıyoruz.

Sakarya Büyükşehir Belediye’mizin çok önemli desteği var. Başkanımız Sn. Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Şehrimizin geleceğini düşünerek bu çalışmaya değer katmak için çaba sarf eden 2. El Oto Galericileri Derneği ve SS Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi üyelerine ve esnafımıza çalışmaları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Esnafımızın talepleri üzerine projede güncelleme yapılabilir

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul son olarak, "Sakarya’mız büyüyecek, gelişecek ve inşallah Türkiye’nin yıldız şehri hüviyetine kavuşacak. Büyüyen Sakarya’mızın taleplerine cevap verecek altyapıyı oluşturma hedefiyle, Türkiye'de örnek gösterilecek ve yıllar sonra da aynı modern standartlarda hizmet verebilecek kapasitede bir site oluşturmak istiyoruz. Bu amaçla galerici esnafımızın talep ve önerilerini her zaman almaya devam ederek, çalışmada güncelleme yapabiliriz” dedi 

Haber Tarihi : 8/6/2016
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::