Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı ve Ankara Merkez Temsilcisi Volkan Terzioğlu’nu makamında ağırladı.

Birliğin kurulma aşamaları ve çalışmaları hakkında bilgi veren Sakarya kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray,” Amacımız Sakarya’da kanatlı hayvan üreticilerini tek çatı altında toplayarak sektördeki ihtiyacı karşılamaktır. Birliğimizin kurulması ilimizdeki bir eksiği tamamlamak adına faydalı oldu. Ülke genelinde de federasyon oluşturma çalışmaları devam ediyor. Sakarya kanatlı hayvan üretiminde ülke genelinin %20’lik ihtiyacını karşılayan önemli bir bölgedir. Tavukçuluk sektöründe lider bir iliz. Bundan dolayı birliğin merkezini burada toplamak ve sektörün öncüsü olarak birliğin merkezi olmaya talibiz” dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ilimizin sektörde lider olmasının oldukça memnuniyet verici olduğunu belirterek “Birliğin merkezi Sakarya olmalı sektörde başı çeken bir il olarak bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Ülke üretiminin yüzde 20’sini sağlayan bir il olarak büyük bir başarıyı sırtlıyoruz. Bu konuda gerekli desteği vermek isteriz. Sakarya yalnız sanayi ve ticarette değil tarım ve hayvancılık sektöründe de kendini gösteren ülkenin önemli bir bölgesi. Altyapımız her türlü gelişmeye açık. İnanıyorum ki, kanatlı hayvan üreticileri birliği de başarılı çalışmaları ile sektörün çıtasını yükseltecektir”

 

Haber Tarihi : 16/12/2016
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::