Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ile Halep’e Yardım Kampanyası başlattı. Şube Başkanı Zahit Tiryaki ile protokol imzalayan Başkan Mahmut Kösemusul, “Üyelerimiz kış şartlarında zor günler geçiren Halepli kardeşlerimize ellerini uzatacak; kardeşlik ve yardımseverliğini bir kez daha güçlü bir şekilde gösterecektir.” dedi.

Türk Kızılayı İle Protokol İmzalandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ,Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki ile imzaladıkları protokol ile birlikte Halep’e Yardım Kampanyası başlattı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Mahmut Kösemusul, Halep’te insanlığın öldüğünü ve Türk Milletinden başka kimsenin sesinin çıkmadığını dile getirdi.

Kardeşlik Vakti

Haleplilerin yaşadığı trajediyi Sakarya’nın görmezden gelmediğini ve gözlerini kapatmadan yardım yaptığını belirten Kösemusul, “Sakarya’mız kardeşliğe verdiği büyük önemle bilinen bir şehirdir. Yaşanan sıkıntılı günlerde yardım elini uzatan iş dünyamızın tüm mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Şimdi de Türk Kızılayı’mızla birlikte yardım kampanyası başlattık. Yardımseverliği, ümmet bilincini, kardeşliği göstermenin tam vaktidir. SATSO Ailesi olarak soykırıma, adaletsizliğe, sessiz kalan dünyaya inat Halepli kardeşlerimizin yanında olalım, kalbimizi açalım, elimizi uzatıp ekmeğimizi paylaşalım. 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde sürekli nöbet tutan iş dünyamızın bu kararlı duruşunu Halep için de göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kış Mevsiminde İhtiyaç Yüksek

Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki, Sakarya iş dünyasının Halep için önemli destekler sunduğunu ancak ihtiyaçların devam ettiğini belirtti. Kış şartlarında yardımların aralıksız sürmesi gerektiğinin altını çizen Tiryaki, “Başkanımız Sn. Mahmut Kösemusul’a her zaman verdikleri destek için teşekkür ediyorum. SATSO ile birlikte önemli bir çalışmayı daha başarılı bir sonuçla tamamlayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Nasıl Yardım Yapılacak?

Protokol kapsamında SATSO, yardım çalışmasında aktif rol üstlenirken, toplanacak yardımlar nakdi ve ayni yardımlardan oluşacak ve asgari koli bazında olacak. Giyim malzemeleri kullanılmamış, gıda maddelerinin son kullanma tarihi geçmemiş ve yakın tarih olmamasına özen gösterilecek.

Toplanacak nakdi yardımlar,

Denizbank                 İBAN: TR29 0013 4000 0067 5220 0000 01

Ziraat Bankası           İBAN: TR87 0001 0000 1900 0018 6853 88

Hesap numaralarına “HALEP” şerhi düşürülerek şartlı bağış şeklinde yatırılacak ve belgelendirilecek, ayni yardımlar nakliyesi mümkün ise SATSO veya bağışçının katkıları ile gerçekleşecek, yetersiz kalındığı durumlarda ise Kızılay’a ait araç ve personel ile yardımlar toplanacak ve Kızılay’ın depolarında sevk edileceği güne kadar muhafaza altına alınacak.

 

İhtiyaç Duyulan İnsani Yardım Malzemeleri

 

MALZEME ADI

KUMANYA

Su 0,5 lt

Proteinli Bisküvi

Meyve Suyu 200 MI

BEBEK BAKIM SETİ

Bebek Bezi(8'li)

Islak Mendil (100'lü)

Bebek Maması

1 Numara 900 Gr, 2 Numara 900 Gr, 3 Numara 900 Gr

Süt Tozu/ Süt 1.000 Gr

Çocuk Aspirini

GIDA

Gıda Kolisi

Konserve

GİYİM

Kışlık Giyim (Bay-Bayan)

S, M, L Beden

Ayakkabı-Bot

(Bay-Bayan)

Kışlık Giyim

Çocuk

 

Çocuk Ayakkabı-Bot

 

 

 

ACİL BARINMA KİTİ

Battaniye

Uyku Tulumu

 

 

 

 

Yatak

 

 

HİJYEN ÜRÜNLERİ

Hasta Bezi

 

Bayan Hijyen

 

 

 

 

Sabun-Şampuan

 

Deterjan

 

 

          Görevli Sakarya Şube Personelleri

  Arif GÜRGEN  0 532 273 88 36 

  Emre ARAP     0 535 646 59 91

        Şube İrtibat Bilgileri

        Tel          : 0 264 271 11 57         e-posta : [email protected]

Haber Tarihi : 6/1/2017
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::