“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı adına yürütülen çalışmalarda görevli kurumlar SGK ve İŞ KUR; eleman alma avantajlarına getirilen teşvikleri, 28 Şubat Salı saat 14.00’de Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında SATSO’da anlatacak…

 “Bu toplantıda para var” diyen SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ve İş Kur Müdürü Tekin Kaya;   istihdam seferberliği ile getirilen avantajlar yanında SGK ve İş Kur’un vereceği sübvanselerin ilk defa tümüyle anlatılacağı toplantıya işverenlerin katılmasında büyük yarar olduğunu belirttiler.

 Mevcut eleman sayısına yenilerini eklemenin bu dönem avantajlı olduğunu belirten SGK ve İş Kur yetkilileri;  destekleme avantajlarının kaçırılmaz nitelikte olduğunu ifade ettiler.

 Toplantıya ev sahipliği yapacak SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul : “Sakarya geçen dönem istihdam desteklenmesinde fark yarattı. Gerek eğitimler, gerek yeni iş alanları konusunda gerek yaşam boyu eğitim konusunda SATSO olarak yeni projeler, çalışmalar başlattık. Üzerine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin istihdam seferberliği denk geldi. Bu avantajları tüm üyelerimizin öğrenerek yararlanmasını istiyoruz. Sakarya bu dönemde 10 bin istihdam sağlayacak güçtedir. 28 Şubat Salı günü saat 14.00’te yapılacak toplantıya işverenlerimizin katılmasında büyük yarar var. İşverenlerimizi davet ediyoruz.”

Haber Tarihi : 26/2/2017
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::