SATSO ev sahipliğinde, Taşyapı sponsorluğu ve Hürriyet organizasyonuyla Sakarya’ya değer katan yatırımcıların firmalarını ve Sakarya’nın önemini anlattığı, bölgedeki ekonomik koşullar ve geliştirilmesi gereken noktaların masaya yatırıldığı Sakarya Ekonomi Zirvesi gerçekleştirildi.

Best Western Premier Hotel’de düzenlenen ve iki gün süren programa, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, CHP Eski İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, SAMİB Başkanı Günay Güneş, Sakarya ihracatına çok önemli katkılar veren firmaların temsilcileri ile SATSO meclis ve meslek komite üyeleri katıldı.

Ekonomi Zirvesi’nde ayrıca Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü ve CNN Türk Parametre Yorumcusu Sefer Levent, Fortune Türkiye Direktörü ve CNN Türk Parametre Yorumcusu Cüneyt Toros, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Uğur Gürses ve Anadolubank Hazine Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Recep Atakan konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye’nin ve Sakarya’daki son ekonomik gelişmeler, fırsatlar ve hedeflerin değerlendirildiği toplantılarda, eksiklikler ve gerçekleştirilen çalışmalar masaya yatırıldı.

Hürriyet Gazetesi’nce ayrıntıların paylaşılacağı Ekonomi Zirvesi ile ilgili düşüncelerini aktaran Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’mız hızla büyüyor, gelişiyor ve çok önemli hedeflerine ulaşma yolunda ivmeli bir başarı öyküsü var. Bu öyküyü paylaşmak ve bizlerin yol haritasına katkıda bulunmak üzere gelen misafirlerimize, bizlerle olan şehrimizin kıymetli yöneticilerine ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlikle, hep birlikte çalışarak ihracatta ilk 5 il arasında yer alan, milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya projesini gerçekleştiren, tarımda ve turizmde markalaşan bir Sakarya hedefimize çok yakın bir zamanda ulaşacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Haber Tarihi : 7/7/2017
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::