Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamada bulundu.

Başkan Kösemusul, yaptığı açıklamada kadının sahip olduğu sıfatlarla toplumun her alanında çok önemli sorumluluklar üstlendiğini ve günümüzde üretimin ciddi bir parçası olduğunu dile getirdi.

Başkan Kösemusul, “Kadın temsiliyetinin büyük bir anlam ifade ettiği ve önemli olduğu günümüzde kadınların gücü aynı zamanda medeniyetin de açık bir göstergesidir.

Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların sosyal, ekonomik, siyasi ve kültürel alanlarda yaşama etkin katılımı toplumların, devletlerin ve milletlerin gücüne güç kattığı aşikârdır. Biz kadını toplumun pasif üreticileri olmaktan çıkarıp aktif paydaşlarımız haline getirdiğimiz sürece her alanda başarımızı katlarız.

Bizler, tarihi boyunca kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişmenin, kadına ayırdığı yer ve ona duyduğu saygı ile ölçülür. Saygınlıkları ile doğan ve bunu icraatları, fikir ve duruşları ile yücelten kadınlarımız, topluma da güç kazandırır. SATSO olarak kadın üyelerimize üyelik aidatı indirimi,  girişimci kadınlarımıza yönelik destek çalışmalarımız da devam ediyor. Bu avantajlardan Sakaryalı üreten kadınların yararlanması ayrıca gururumuzdur.

Yaşamın önemli bir parçası değil yaşamın kendisi olan kadınlarımızın kazandırdıkları için başta annelerimiz olmak üzere yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız her an desteklerini esirgemeyen eğiten yetiştiren kadınlarımızın dünya kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.’’ dedi.

 

 

 

Haber Tarihi : 7/3/2018
PAYLAŞ
Son Haberler ::