SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, sanayicilerden oluşan bir heyetle birlikte Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’u makamında ziyaret etti. Sakarya’nın sanayisini çok dikkatli planladıklarını vurgulayan Kösemusul, “Söğütlü ilçemizde düşündüğümüz karma OSB çalışmamızı, tarımsal hassasiyetleri dikkate alarak Ferizli’de kurulan Mega OSB içinde gerçekleştireceğiz. Mega OSB, sahip olduğu avantajları ve farklı kümelenme çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olacak.” dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’u makamında ziyaret etti. Sakarya sanayicilerinden oluşan bir heyetle gerçekleştirilen toplantıda değerlendirmelerde bulunan Başkan Kösemusul, şehrin kuzey bölgesinin sanayi yatırımları ile geleceğinin çok parlak olduğunun altını çizdi. Ferizli ilçesinin bu doğrultuda en önemli ilçelerden biri olduğunu belirten Kösemusul, “Ferizli ilçemiz lokasyonu, aldığı ve alacağı sanayi yatırımları ile adeta bir sanayi kenti konumuna geliyor. Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ferizli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ortak vizyonda tarımsal hassasiyetlerimizle her alanda önemli yatırımlar şehrimize geliyor. Biz de ilk etapta Söğütlü ilçemizde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Ada Karma OSB çalışmamızı, tarıma duyduğumuz hassasiyetleri dikkate alarak Ferizli ilçemizde kurulan Mega OSB içinde değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Tarıma Hassasiyet, Doğru Planlama

Ferizli Mega OSB’nin Marmara Bölgesi’nin en büyük OSB’si olacağını belirten Kösemusul, Türkiye’ye örnek bir kümelenme çalışması olacağını aktardı. Kümelenmelere verdikleri önemi vurgulayan Başkan Kösemusul, “Birlikte rahmet ve bereket vardır. Sakarya’mızda hem sanayide hem de ticarette kümelenmelere önem verdik ve planlamamızı yaptık.  6 bin 450 dönümlük Ferizli Mega OSB içinde adeta yeni OSB’ler olacak. Lokasyonu ile çok avantajlı bir yerde olan bu OSB’de sanayicilerimiz, ihtiyaçlarını en iyi koşullarda karşılayacaklar. Bizler de Ferizli ilçemizi sanayicilerimizin ihtiyaçlarına uygun şekilde hep birlikte hazırlayacağız. Sakaryalı sanayicilerimizin yer alacağı Ada Karma OSB’yi de Ferizli Mega OSB içinde değerlendireceğiz. OSB’de yer sıkıntımız olmayacak. Bundan sonraki süreci de hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Ferizli’mize, Sakarya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Sanayi Kenti Ferizli

Ferizli’de gerçekleştirilen yatırımlardan duyduğu mutluluğu paylaşan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ilçeyi her anlamda hazırladıklarını belirterek destekleri için Başkan Kösemusul’a teşekkür etti. Soğuk, “Ferizli Mega OSB çalışmalarımızda son aşamadayız. Sakarya’nın sanayicisi Sakarya’nın OSB’lerinde olsun istiyoruz. Ulaşımda, eğitimde ve sosyal yaşamda ilçemizi hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız, meslek liseleri ve yüksekokul çalışmalarımız var. Eğitimi, SATSO’nun da destekleri ile sanayicilerimizin ihtiyacına göre yönlendireceğiz. Sanayi kenti Ferizli ilçemizin geleceği çok farklı olacak.” şeklinde konuştu.

 

Haber Tarihi : 26/3/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::