Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nı ağırladı.

Yozgat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik ve Ömer Faruk Tokat’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, ticaret ve sanayi odaları ile iletişimin güçlendirilmesi, işbirliği fırsatlarını değerlendirmek ve bölgesel olarak iş dünyası temsilcileri ile birlikteliği ülke geneline yaymak adına bu tür ziyaretlerin önemli olduğuna dikkat çekti.

 Başkan Altuğ konuşmasında, ülke olarak ekonomik gücü sürekli ve istikrarlı hale getirebilmek adına üretmek ve dünyaya pazarlamak gerektiğinin altını bir kez daha çizerek “Ülke olarak ihracatta iyi bir noktaya gelmek için hem devlet politikaları ve destekleri ile hem de iş dünyasının üstün gayretleri ile hep birlikte çalışıyoruz. İhracatın ülkemiz adına daha kazançlı ve anlamlı hale gelebilmesi için ihracat mallarımızın, ürettiğimiz ürünlerin, ana kalemlerinin, ana maddelerini de biz üretmeliyiz. Küresel ekonomik güçlerin, ticaret savaşına girdiğini iş dünyası olarak gözlemliyoruz. Söz konusu ticaret savaşından başarı ile çıkabilmek, yara almamak adına, ekonomide stratejilerimizi geliştirmeli, çokça üretmeli ve ürettiğimizi de olmazsa olmaz bir şekilde satmalıyız. İş dünyamız böyle dönemlerde daha hissedilebilir bir güç sergilemelidir.” diye konuştu.

Söz konusu ziyarette iki bölge odası arasında işbirliği fırsatları değerlendirilerek sektörel işbirliği çalışmaları yapılmasının önemine değinildi.

 

 

Haber Tarihi : 7/8/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::