Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri SATSO Üyesi olan Sakarya Doruk Koleji, Boğaziçi Koleji ve Doğa Koleji’ni ziyaret ederek yeni eğitim ve öğretim yılı için başarılar diledi.

Okul Yönetimi ile eğitim ve öğretim programları üzerine görüş alışverişinde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, eğitim sisteminin sadece bulunduğu dönemi değil nesilleri etkileyecek öneme sahip olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitimli bir nesli yetiştirmek ülkeyi geliştirip büyütmektir. Okullarımız ve eğitimcilerimiz bu anlamda ülke istikbali için de büyük önem teşkil ediyor. Ülke olarak girişimcilik temelinde yapılacak çalışmalara ihtiyacımız var. Bu konuda çocuklarımızın ilköğretim seviyesinden itibaren girişimcilik konusunda eğitilmesi ve bu bilinçle yetiştirilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.  Eğitim sektörü ve iş dünyasının birlikte hareket ettiği bir ülkenin üstesinden gelemeyeceği sorun yoktur.

Eğitim sadece müfredat çerçevesinde verilen bilgi değildir. Çocukların dünyaya bakışını, vizyonunu belirlemede yol gösterici olmak, onları doğru yetiştirmektir. Bu konuda eğitimcilerimize büyük görevler düşüyor. Yeni eğitim öğretim yılı öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Başarılar” dedi.

Başkan Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret ettikleri temsili okullarda incelemelerde bulunarak Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Aygün Kahya, Doruk Koleji Müdürü Mustafa Yıldırım ve Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Taçyıldız’a başarılar diledi.

Haber Tarihi : 19/9/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::