SATSO Yönetim Kurulu ziyaretinde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, sporda da markalaşmanın önemine değinerek “1. Ligde olan Sakarya Basketbol takımını önemsiyoruz. Ligde önemli bir yerde Süperlig’deki başarısını takdirle karşılıyor, bu başarının devamlılığı için hep birlikte gayret edelim istiyorum” diye konuştu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, AKP İl Başkanvekili Erkut Aşoğlu ve çalışma arkadaşlarından oluşan heyeti makamında ağırladı.

Söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akgün Altuğ, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce çıktığı hizmet yolculuğunda başarılar diledi.

SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Altuğ “Sakarya’ya hizmet etmek şehirdeki oda ve borsaların üyeleri ve hitap ettiği kesim itibariyle hem istihdam hem nüfus hem de ekonomiye katkısı anlamında büyük bir güç oluşturuyor. BU güç biz meslek örgütlerine aynı zamanda sosyal bir sorumluluk da veriyor. Sivil toplum kuruluşu kimliğimizi güçlendiriyor. Bu yüzden bu şehrin her derdi bizim derdimizdir. Beraber hizmet edeceğimiz kurumlarımızın yol arkadaşlığında şehrimizi yukarılara çıkarmak için her konuda fikrimizi beyan ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Son 20 yılda hızla gelişen ve nüfusu artan bir il olarak gelecek planlarımızı hazırlamalı yol haritamızı sağlam bir şekilde oluşturmalıyız. Bu anlamda gündeme getirdiğimiz Sakarya Ana Stratejik Planı’nı tüm kurumlarımızın katılımı ve görüş birliği ile oluşturarak hedeflerimizi belirlemeliyiz. Hepimiz gelecek yılların öngörüsü ve sorumluluğunun bilincinde elimizi taşın altına koymalıyız. Hep birlikte bu şehre en iyi hizmeti vermeyi arzuluyoruz.” diye konuştu.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce de şehrin gelişimi ve sosyo ekonomik dokusunda iş dünyasının katkısına dikkat çekerek “İş dünyamızın ne kadar saygın ve önemli bir sorumluluğu üstlendiklerinin bilincindeyiz. İş dünyası bizim hizmet anlayışımızın önemli bir paydaşı ve bu şehrin sahipleridir.” dedi.

Yüce konuşmasının devamında bir şehrin farkındalığı ve markası üç ana eksen de belirlenebilir. Bunlar;  spor, bilim ve doğal zenginliklerindeki markalaşmadır. Bu temelden yola çıkarak diğer sektörler ve alanlar de gelişim gösterir. Bilim sanayiyi, sanayi tüm sektörleri destekler; üniversitelerimiz bu açıdan çok önemlidir. Bilim yoksa bir il payidar olamaz. Tarım ürünleri, turizm değerleri gibi doğal zenginlikleri de bir kentin olmazsa olmazlarıdır. Biz tarım alanlarımız ve turizm potansiyeli bakımından da zengin bir bölgeyiz.  Sportif faaliyetlerle markalaşan şehirler söz konusu spor dallarında bir şehrin adını dünyaya duyurabilir. Bizim Sakarya spor gibi, Sakarya Basketbol takımımız da bizleri gururlandıran başarılara imza attı. 1. Ligde olan Sakarya Basketbol takımını önemsiyoruz. Ligde önemli bir yerde Süperlig’deki başarısını takdirle karşılıyor, devamlılığı için hep birlikte gayret edelim istiyorum.

Tüm bu değerler elimizdeyken markalaşmamamız için hiçbir engelimiz yok. Yeter ki hep birlikte bu potansiyeli aktif bir şekilde değerlendirebilelim. Sakarya’da sürdürülebilir uygulanabilir mantıklı projelere kaynak oluşturacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

 

Haber Tarihi : 13/12/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::