Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ,  üyelerden gelen talep doğrultusunda seçim döneminde dile gelmesi istenen sorun ve çözüm beklentileriyle ilgili görüşlerini zaman zaman kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

 SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu’nun ve meclis üyelerinin “Alışverişini Kendi Şehrinden Yap’’ yönünde çalışmaları bulunduğunu ve bu konuda önemli farkındalık geliştirdiklerini belirten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ;

“Komisyonlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte şehir ticaretinin canlılığını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz. Ancak burada en önemli sorun olarak karşımıza otoparkların yetersizliği ve alışveriş ortamına uzaklığı çıkıyor. Bizim şehrimizin adı ‘Adapazarı’. Ticareti de çok iyi bilen bir kültür mirasını bugünlere taşıdık. Geçmişinde ‘pazar’ olan bir kentin bugününde de ticaret ve üretim çok önemli yer tutuyor.

Gelinen noktada ise Adapazarı ve ilçe merkezlerinde ticaretin gerilediği yönünde. Buna sebep de otoparkların olmayışı gösteriliyor. Yeraltı otoparkları ve benzeri çözümler üretmek gerekiyor.  Biz geçmiş yıllardaki tecrübelerimizle, sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etme ve ortak vizyonla hareket etme arzusundayız.  Başka şehirlerde otopark konusuyla ilgili projeler geliştiriliyor. Yaklaşan seçim döneminde adayların Adapazarı’nda bu yönde ne gibi projeler geliştirdiğini kamuoyu gibi biz de merak ediyoruz. Adaylarımızdan otopark ile ilgili projelerini açıklamalarını bekliyoruz’’ dedi.

 

 

Haber Tarihi : 23/1/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::