Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Delegeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu, İcra Komitesi Başkanları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75. Genel Kurulu’na katıldı.

TOBB 75. Genel Kurulu Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu genel kurul konuşmasında ekonomiye odaklanmak gerektiğini vurgulayarak birlik ve beraberliğin bu süreçte önemine dikkat çekti.

Hisarcıklıoğlu konuşmasında “Yaklaşık 1 senedir genel ve mahalli seçimlerle devam eden seçim süreci sona erdi. Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. İstikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün. Sizin de ifade ettiğiniz gibi ekonomiyi gündemin ilk maddesi yapalım.Rekabet gücümüzü artıracak yapısal reformları arka arkaya hayata geçirelim.Zira ekonomide atılacak çok adım yapılacak çok iş var.Hükümetimiz seçim öncesinde bunun sinyalini verdi.Seçimler geride kaldığına göre artık hızla harekete geçilmesini bekliyoruz.Bakın dünya ekonomisinde de yeni bir dönem başladı.Düşük faizle ve bol sıcak paraya dayalı kolay büyüme dönemi bitti.Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler verimlilik artışlarına ve inovasyona dayalı yeni ve farklı bir büyüme sürecine odaklanmak durumunda.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca program kapsamında Ticaret ve Sanayi Odaları temsilcileri ve TOBB ekibi Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. 75. Genel Kurul sebebi ile çeşitli etkinlikler düzenlenerek TOBB Bahçesinde Oda ve Borsalar tarafından Yöresel Ürünlerin tanıtıldığı stantlar açıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar. Diğer organizasyon ise TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu'nda sahiplerine verildi.

 

Haber Tarihi : 3/5/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::