“Bayramlar hayatın iyiliği ve sevgiyi hatırlatmasıdır”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Altuğ, açıklamasında şunları dile getirdi: “Bayramlar, toplumsal hayatımızda simgeleşen günlerdir. Yaşam biçimimiz, adetlerimiz ve bizleri biz yapan değerlerimizi koruyarak bu değerleri gelecek nesillere aktarmamıza vesiledir. Değerli milletimizin ve tüm İslam aleminin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde devam ettirildiği bayramlarımız, yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren, insanlarımızın yakınlaşması ve kaynaşması, kırgınlıkların yerini sevginin alması, kardeşlik ve dostluğun canlanmasını sağlamaktadır. Milletimizin temelinde olan saygı, sevgi ve hoşgörü geleneğinin devam ettirilmesi için de değerlendirilmesi gereken bir fırsattır. Bayramlar hayatın iyiliği ve sevgiyi hatırlatmasıdır.

11 ay boyunca beklediğimiz bu mübarek Ramazan Ayı, ibadet için sabrın, inanışın en güzide örneklerinden biridir. Verdiği huzur ile bizleri daima sevince ve ibadet aşkına yöneltmektedir. En büyük temennimiz de sadece bayram günlerinde değil yılın tüm günlerinde de bu saygılı ve hoşgörülü ortamın devam ettirilmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimiz ve üyelerimiz olmak üzere tüm Türk milletinin ve islam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, tuttuğumuz oruçların kabul olmasını dileyerek beraberlik içinde huzurlu nice bayramlara ulaşmayı temenni ederim.” dedi.

SATSO Bayramlaşma Töreni ilk gün 12.00’de

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgğn Altuğ, ayrıca bayramın ilk günü gerçekleştirilecek SATSO Ramazan Bayramı geleneksel Bayramlaşma Törenine tüm üyelere davette bulunarak şunları dile getirdi:

 “İlimizde birlik ve beraberliğimizi daimi kılmak adına her yıl gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma törenimiz tüm üyelerimize ve Sakaryalıların katılımına açıktır.

4 Haziran Salı günü saat 12.00’de (Bayramın 1. günü) Odamızda gerçekleştirilecek SATSO Geleneksel Bayramlaşma Törenimize katımlınızı bekler tkatılmınızdan onur duyarız.

 

 

Haber Tarihi : 2/6/2019
PAYLAŞ
Son Haberler ::