Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, TOPÇA Kavşağı ile ilgili yapılan çalışmalar konusunda değerlendirmede bulundu.

Başkan Altuğ,  çalışmaları devam eden TOPÇA Kavşağı’nın Atatürk Sanayi Sitesi, Toptancılar Çarşısı ve Ada Avm, bankalar gibi ticaretin canlı olduğu bir güzergah üzerinde olması sebebiyle bir an evvel tamamlanmasının önemli olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının hassasiyetle devam ettiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,  TOPÇA Kavşağı inşaatının hızlanarak tamamlanmasının bölge ticaretinin canlanmasına katkı sağlayacağı gibi,  trafik sorununu da ciddi anlamda çözeceğine dikkat çekti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi: “Şehrin ilk Katlı Kavşak Projesi olan TOPÇA Kavşağı çalışmasını yakından takip ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından titizlikle yürütülen çalışma ile hem ulaşımın rahatlaması hem de trafik sıkışıklığına çözüm olunması hedeflenmiştir.  2017 yılında çalışmalarına başlanan ve ilk etabının tamamlanması ile üst geçit (köprülü geçiş)kısmının trafiğe açılmasının ardından alt kavşak kısmındaki çalışmaların ve inşaatın da bir an evvel tamamlanması üyelerimiz tarafından bekleniyor.

TOPÇA Kavşağı inşaatının tamamlanması; trafik sorununun çözümü, ulaşım kolaylığı ve ticari faaliyetlerin canlanması anlamında aciliyet arz ediyor.

Haber Tarihi : 26/8/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::