Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

30 Ağustos Zaferini dünyada eşi benzeri görülmemiş vatan mücadelesi olarak nitelendiren Akgün Altuğ,             Türkiye’nin sürekli gelişip büyüdüğünü ve dünya ekonomisinde ağırlığını artıran bir ülke olduğunu vurguladı.

 

“Türk Milleti tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyerek sürekli bağımsızlığı için mücadele etmiş ve milli bütünlüğünün asla bozulmasına imkan vermemiştir. 30 Ağustos Zaferi’nin 97. Yıldönümünü gururla, onurla ve büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bundan tam 97 yıl önce bağımsızlık için yapılan mücadelede aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek, sivil asker demeden, canları pahasına bu vatanı kurtarmak için mücadele etmiştir. Bu şanlı mücadele ile hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ve Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya ispat etmiştir. Türk milletinin kazandığı bu zafer sadece kendi tarihine değil dünya tarihine de yön vermiştir.

30 Ağustos zaferiyle milletimiz, esaretin altında ezilen nice milletlere örnek olmuş ve zaferlerin güç ile değil, akıl ile kazanıldığını göstermiştir. Cumhuriyetimiz için bu zafer asla tesadüf eseri kazanılmış bir zafer değildir. Akıl, strateji, cesaret ve pes etmeme gayreti ile kazanılmış, milletimizin sonsuza dek kıvanç duyacağı bir zafer olmuştur.

30 Ağustos tarihi Türk Milleti için yeni bir başlangıçtır. Bugün de bizlere düşen asla mazeret göstermeden çok çalışarak Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır. Daha çok ilerleyerek ve gelişerek büyümeli, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde elde edilecek başarılar ile ülkemizin geleceğini daima aydınlık tutmaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu büyük zaferin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Haber Tarihi : 29/8/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::