Teknolojideki ilerlememiz bizleri gururlandırıyor

6’ncı Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK), uluslararası fuar merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

6-9 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan fuar, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından, Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğinde; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ile kaymakamlar, belediye başkanları, oda ve borsa başkanları ve çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği fuarın resmi açılışı geniş bir protokol ile gerçekleşti.

6’ncı Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,

“Büyük bir fuarın açılışını gerçekleştirdik. Fuarda, otomotiv, otomotiv yan sanayi, savunma sanayi, robotik teknolojiler ve üretim endüstrisi gibi birçok alanda faaliyet gösteren 112 firma açtığı stantlarda ürünlerini ve projelerini sergiliyorlar. Ülkemiz ekonomisinin gelişmesi ve firmalarımızın faaliyetlerini daha da genişletmesi yönünde fuarlarımız büyük avantajlar sağlıyor. SANTEK fuarında incelediğimiz yerli teknolojilerin, ar-ge çalışmalarının sayesinde ülkemizin teknoloji üretiminde çok ilerlediğini görmek bizleri çok gururlandırıyor. Fuarımızda yerli teknolojilerin geliştirilmesi ve desteklenmesi yönünde ciddi adımlar atılacağını umuyoruz. Savunma sanayiinde ve üretim endüstrisinde geliştirilen teknolojiler, gerçekleştirilen üretimler ülkemiz ekonomisine ve ihracatına ciddi katkılar sunacaktır.  Üyelerimizin, üretimlerini tanıtarak Sakarya’yı diğer illerimizde temsil etmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Fuarın ekonomimize, ülkemize ve herkese hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz’dan oluşan Sakarya heyeti fuarın açılışının ardından Sakaryalı firmaların stantlarını ziyarette bulunarak tebrik ettiler

6’ncı Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarına Katılan Sakaryalı Firmaların listesi aşağıdaki gibidir:

 

 

Ada Kaynak Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Adm Pnömatik Adem Şekerli

Allmina İnş Taah Ve Yapı Malz Paz Tic San Ltd Şti

Anadolu Teknik Makina San. Ve Dış Tic.Ltd. Şti.

Art Raf Depo Raf Sistemleri Enis Haşim Tekin

Baf Teknik Mühendislik İmalat İth. İhr. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Blc Danışmanlık Dış Ticaret Ramazan Bilici

Çakmak Vinç Sanayi Ve Ticaret Aş

Germi Metal Sanayi İç Ve Dış Ticaret Ltd Şti

Hm Haker Makina Tic. San. Ltd. Şti.

İkaziş İş Güvenliği San Tic Ltd Şti

Kolarc Makine İmalat San. Ve Tic. A.Ş.

Muharrem Erdoğmuş Ewc Tıbbi Ekipmanları

Optimum Süreç Tasarımı Ve Uygulamaları San. Ve Tic Ltd Şti

Sakarya Ada Metal Plastik San. Ve Tic. A.Ş.

Sakarya Makina İmalatçılar Birli. Derneği İktisadi İşletmesi

Sb Şömine Barbekü İnş. Sanayi Ve Tic. Ltd. Şti.

Serbes Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Şimşeksan Endüstri San. Tic. Ltd. Şti.

Ural Maksan Makina İnşaat Demir Ve Çelik San. Tic. Ltd. Şti.

Üçaymak Kesici Aletler İml. San. Tic. Ltd. Şti.

Yektamak Makina Mühd. İml. San. Ve Tic. Ltd. Şti.

 

Haber Tarihi : 7/11/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::