Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten komisyon ve kurul başkanlarıyla bir araya geldi.

SATSO bünyesinde faaliyet gösteren komisyonların çalışmaları, projeleri ve planlanan faaliyetleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldığı toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş, ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri; Semih Çokay, Yılmaz Dünya, Erhan Fidan, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zehra Dirim, Sanayi ve Ar-Ge Komisyon Başkanı Turgay Çelik, Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge, Kültür Komisyonu Başkanı Oğuzhan Durak, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkan Yardımcısı Volkan Terzioğlu, Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Ali İhsan Güneş, Mevzuat Komisyonu Başkanı Hayrettin Kovacıoğlu, Yayın Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Oktay Topçu, Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer Acan iştirak etti.

Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, komisyonların çalışmalarına önem verdiklerini vurgulayarak, “SATSO olarak bu şehrin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz ve bu şehir için her zaman sorumluluk duygusu bilincindeyiz. Komisyonlarımız usul ve esaslar çerçevesinde çalışıyor, sorunlara çözüm arıyorlar. Bizler de Yönetim Kurulu olarak komisyonlarımızın aldığı kararlara yönelik çalışmalar yapıyor ve gerekli resmi kurumlarla iletişime geçiyoruz. Komisyonlarımızın, kurullarımızın çalışmalarını önemsiyoruz. Komisyonlarımız, kendi bünyelerinde yaptıkları sektörel çalışmaların yanı sıra,  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı çalışmaları ve yürüttüğü projeleri de en doğru biçimde tanıtmak konusunda etkin rol oynamalıdırlar. Üyelerimizin aktif bir şekilde SATSO hizmetlerinden faydalanmaları ve talepkar olabilmeleri anlamında komisyonlarımızın paydaşlığı çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Toplantının devamında komisyon ve kurul temsilcileri sıra ile söz alarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve projeler hakkında detaylı bilgiler verdiler. Her komisyon ve kurul temsilcisi şehrin sosyal, ekonomik, çevre, kültür, turizm, eğitim ve istihdam konularında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek değerlendirmede bulundular.

SATSO’yu temsil etmekten gurur duyduklarını belirten komisyon başkanları, Oda’nın kurumsal gücünün önemine değindiler. Ayrıca, 2020 yılı planları ve hedefleri hakkında da bilgi veren komisyon temsilcileri, gelecek yıl için faaliyetlerini daha da artırmak amacında olduklarını ifade ettiler.

 

 

Haber Tarihi : 6/12/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::