Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde “TSE Belgelendirme ve Laboratuvar Hizmetleri Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

SATSO konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak yer alan TSE Yöneticilerinden Cem Ercil katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.

Programda konuşan TSE Yöneticisi Cem Ercil, TSE’nin genel işleyişi, vizyon, misyon ve altyapısı hakkında bilgiler vererek, “ Türk Standartları Enstitüsü kurulduğu günden bu yana üretim ve tüketimde standartları hazırlamak, laboratuvar kurmak, ülkemizin rekabet gücünü artırmak gibi hedefler ile çalışıyor, sürekli gelişim anlayışıyla kurumsal yapı ve iş yöntemlerini geliştiriyor.”

Yaptığı sunumda belgelendirme çeşitleri, projeler, telif standartları gibi birçok konuda da dinleyicileri bilgilendiren Cem Ercil, “ TSE standartların hazırlanmasında kural koyabilir hale gelen ve en yüksek oy hakkına sahip kurumlardan bir tanesidir. Belirli faaliyet ile ilgili tarafların yardım ve işbirliği ile belirli kurallar koyuyoruz ve bunları uyguluyoruz. Üretim, tüketim, sağlık, ulaşım, tarım gibi birçok kapsamda, her sektörün ihtiyacına yönelik belgelendirme sistemlerimiz ile olması gereken standartları sağlıyoruz. Ürünlere, üretim tesislerine standartlarımızın işaretini bırakıyoruz ve her zaman kontrolünü sağlıyoruz. Kurduğumuz laboratuvarlar ile deney, kalibrasyon, eğitim ve yeterlilik testleri yürütüyor, faaliyet alanlarımızı ve standartlarımızı her geçen gün genişletiyoruz.” dedi.

 

Haber Tarihi : 11/12/2019
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::