Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılı için planlanan eğitim takvimi kapsamında, “İhracatta E- Pazarlama” eğitimi düzenlendi.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim, İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Zeynep İyiler gözetiminde gerçekleştirilmiş olup, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcısı Hayrettin Kovacıoğlu ile firma temsilcileri iştirak etti.

Gerçekleştirilen eğitimde ihracatta pazarlamanın temelleri, pazar analizleri, b2b/b2c pazarlama ve online ortamda pazarlama ile markalaşma gibi konularda bilgiler veren Eğitmen Zeynep İyiler, “Yabancı dil bilirseniz, dünya sizin pazarınız haline gelir. İnsanların ihracatta bölgemde nasıl ilerleyebilirim ve tüm dünyaya kolay nasıl ulaşabilirim, ulaştığım müşterilerimin beklediklerini faydayı yeterince sağlıyor muyum? gibi soruları sürekli kendine sorması gerekmektedir. Müşteri iyi tanındığı ve ihtiyaçları iyi analiz edildiği takdirde büyüme de beraberinde gelecektir.”

Eğitimin devamında online ortamda güven yaratma yöntemleri, ihracatta sosyal medya kullanımı hakkında bilgi veren Zeynep İyiler, “Bu dünyada iz bırakan, dünya pazarına etkisi olan kişileri, bu kişilerin kullandıkları stratejileri, adım adım ilerlemelerini örnek almalıyız. Dünyanın gelişimine ayak uydurmalı ve çağımızda ekonomi neyi gerektiriyorsa bu yönde faaliyetlerimizi gerçekleştirmeliyiz. Dünya artık internet üzerinden kolayca ekonomik faaliyetler yönetilebiliyor. İnternet sayesinde dünya hiç olmadığı kadar küçüldü ve ihracat yapmak kolay hale geldi. Ancak bu durum ne yazık ki sıkı bir rekabet ortamını da doğurdu. Bu rekabet ortamına ayak uydurmak ve ekonomide yeni trendlere göre faaliyet alanı oluşturmak sizlerin elindedir.” ifadelerini kullandı.

Eğitim karşılıklı soru- cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

 

 

 

Haber Tarihi : 7/2/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::