Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek amacıyla Sakarya’daki hür teşebbüs camiası temsilcileri, Oda ve Borsalar, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileri bir araya gelerek bir basın bildirisi yayınladı.

KATILANLAR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Bayraktar, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sakarya Şube Başkanı Ercan Ateş,  Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kocacık, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Yaşar Çoşkun, Sakarya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Mevlüt Cengiz Alkın, Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ümit Karayaka, Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir,  Hak-İş / Hizmet-İş Sakarya İl Temsilcisi Mehmet Mesut Gökdemir, Türk-İş / Demiryol-İş Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, Sakarya Noter Odası Başkanı Mehmet Ermiş, Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, Arifiye Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Fatih Fahri Yeter, TOBB Sakarya Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve meslek komitesi temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu iştirak etti.

Barış Kalkanı Harekatı’na destek vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısında ortak açıklama metnini Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ okudu.

 

Başkan Altuğ, “Şu an Sakarya’da olduğu gibi, 81 il’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz 

Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı.

Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir

“Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz

Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Tarihi : 2/3/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::