Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Covid-19 salgını sürecinde üyelerinin ekonomik mağduriyetini asgariye indirmek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimiyle, Ticaret Bakanlığı’nın izni doğrultusunda, Oda üyesi firmaların ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatı dört ay erteleme kararı aldı.

Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz

Gelişme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, salgın sürecinde reel sektörün desteklenmesi ve en az hasarla atlatılmasına yönelik çalışmaların önemine dikkat çekerek; “Hem sağlık, hem de ekonomik yönden daha önce tecrübe etmediğimiz bir sürecin içerisindeyiz. İş dünyasının süreci atlatması için hiç olmadığı kadar desteklenmesi gerektiğinin farkında  olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Bu doğrultuda üyelerimizden de gelen talepler neticesinde; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimi ve Ticaret Bakanlığı’mızın izni ile Haziran ayında ödenmesi gereken yıllık üyelik ve munzam aidatlarının birinci taksiti, gecikme zammı ve faiz tahakkuk ettirilmeksizin, ikinci taksitle beraber Ekim ayında ödenmek üzere 4 ay ötelendi.

Bir an önce sona ermesini arzuladığımız bu zorlu süreçte; üyelerimizin ve iş dünyamızın yükünü hafifletmek, ekonomiyi ayakta tutmak ve üreten kesime destek olmak adına sektörlerimizden gelen talepleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanalıyla ilgili kurumlara ileterek çalışmalarımız devam etmektedir. Üyelerimiz şundan emin olmalı ki; SATSO olarak önceliğimiz, üyelerimizin ekonomik faaliyetlerini ülke menfaatlerine uygun olarak geliştirmek amacıyla; sorunlarını çözecek ve beklentilerini karşılamaya yönelik hizmet etmektir. Aidat ertelemesi de bu doğrultuda gayret ettiğimiz çalışmalardan biridir.

Bu gelişmeler adına girişimde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, Ticaret Bakanlığımıza, iş dünyası adına teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreçte, üyelerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyor; önce insan sağlığı bilinciyle, üyelerimizin iş yerlerinde her türlü tedbiri almalarını önemle hatırlatıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Haber Tarihi : 29/3/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::