Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sosyal Güvenlik Kurumu Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş ve beraberindeki heyeti sosyal mesafe çerçevesinde makamında ağırladı.

Sosyal Güvenlik Haftası vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarette işbirliği mesajları verilerek, SGK’nın önemi vurgulandı.

Ziyaret ile ilgili görüşlerini dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, sosyal güvence bakımından sağlam bir sisteme sahip olduklarını belirterek, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde vatandaşlarımızın sağlık, işsizlik gibi durumlarda güvencelerinin sağlandığını görüyoruz ve sosyal güvencenin önemini çok daha iyi kavrıyoruz. Bugün baktığımızda ülkemiz nüfusunun büyük bir çoğunluğu sosyal güvenceye sahiptir. İş dünyası olarak çalışanların sosyal güvencesinin sağlanmasına titizlikle önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette konuşan SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, pandemi sürecini büyük bir gayret ile yönettiklerine dikkat çekerek,  Sosyal Güvenlik Haftasının bu yıl 12’ncisini kutluyoruz. Yaşadığımız pandemi sürecinde sosyal güvencenin önemi çok ciddi bir şekilde anlaşıldı. Ülkemizin bu konudaki başarılı altyapısı sayesinde salgın sürecini yönetmeyi başarıyoruz. Özellikle bu zorlu dönemlerde hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için büyük gayret gösteriliyor.” dedi.

Haber Tarihi : 14/5/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::