Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama paylaştı.

Başkan Altuğ mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hain darbe girişiminin dördüncü yılında Türk Milleti’nin yazdığı kahramanlık destanı ve vatanı için göstermiş olduğu cesaretin onurunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Dünyaya demokrasi dersi veren, Bayrağına, Devletine, kutsal değerlerine sahip çıkan bir Milletin ferdi olduğumuzdan dolayı gurur duyuyoruz.

Gerçekleştirilmeye çalışılan demokrasi katline karşı Milletimiz gereken cevabı vermiş, demokrasisine, sahip çıkma konusunda tarihte benzeri görülmeyen bir mücadele sergileyerek hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu yine tescillemiştir.

Türk Milleti, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığın sözde kalmadığını bir kez daha ispatlamıştır. Bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için bu mücadelelerimizi kendimize ders olarak görmeye devam edeceğiz.

İş dünyası olarak bize düşen görev; özveriyle çalışmak ve var gücümüzle ülkemiz ve gelecek nesillerimiz için üretmeye devam etmektir. Üst kuruluşumuz TOBB başta olmak üzere ülkemizdeki tüm oda/borsa ve mesleki kuruluşlar Türkiye için her zaman ellerini taşın altına koymuş ve koymaya da devam edecektir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle vatanımıza ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnen asil Milletimiz başta olmak üzere bu uğurda can veren kahraman demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

Haber Tarihi : 14/7/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::