Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, eni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi sürecinde ümmin plazma bağışının önemine dikkat çekerek tüm Sakaryalıları mümin plazma bağışına davet etti.

Başkan Altuğ yaptığı açıklamada tüm dünyanın olağanüstü bir süreçten geçtiğini ve sağlığımız için büyük bir seferberliğe ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “COVID-19’a karşı savaşını kazananan üyelerimizin plazma bağışlarıya tedavi bekleyen hastalara umut olması büyük önem arzetmektedir. Ayrıca, afetlerde hazırlıklı olabilmek ve hastanede yatmakta olan hastalarımızın kan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Sakarya Kızılay Kan bağışı merkezi ve Adapazarı Belediyesi önündeki kan bağış araçları vasıtasıyla kan bağışında bulunabilirsiniz.” dedi.

Başkan Altuğ, ayrıca bağışın süreçle mücadele konusunda tedaviye büyük katkı sağladığını dile getirerek “İyileşenleri tekrardan hasta etme ihtimali olan bir salgınla karşı karşıyayız. Verilen her plazma bizim bağışıklığımızı daha da güçlendiriyor. İnsanlık olarak bugün birbirimiz için elimizden geleni yapmak ve yaşatmak için tüm imkanlarımızla yardıma koşmak zorundayız. Vaka sayılarının her geçen gün arttığı bugünlerde mücadeleden zaferle ayrılmış ve bağış yapacak durumda olan herkes plazma bağışçısı olabilir.  Salgında en önemli gücümüz tedbir ve dayanışmadır. Kızılay'a başvurarak plazma bağışınızla sürece destek olmalıyız. Unutmayalım ki, bu kötü günleri atlattığımızda akıllarımızda ortak mücadelemiz ve dayanışmamız kalacak. Dolayısıyla bizim kan bekleyen herkese insani olarak yapmamız gereken ne ise yapmalıyız. Plazma bağışında bulunabilecek kişiler en büyük iyiliği yapmış, hayat kurtarmış olacaklar. Ben Sakaryalıların bu bağışa daha duyarlı olacaklarına inanıyor, desteklerini bekliyorum.” İfadelerini kullandı

Haber Tarihi : 9/12/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::