SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’da oluşturulması planlanan Lojistik ve Bilişim Organize Sanayi Bölgesi’nin dernek yönetimini makamında ağırladı.

Yakın zamanda kurulan ve tüzüğü tamamlanan Lojistik Bilişim Teknoloji ve Üretim Sanayicileri Derneği, Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması aşamasında SATSO ile birlikte gerekli çalışmaları yürütecek.

Söz konusu ziyarete SATSO Meclis Başkan Vekili Necmettin Kırık, Dernek Başkanı Tuncay Engel ve Başkan Yardımcısı Nahit Gök ile dernek üyeleri iştirak etti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, sektörlerin kümelendiği bölgeler ile verimli çalışma alanlarının oluşturulacağını belirterek; “Sakarya üreten bir şehir ve üretmenin yanında lojistik altyapının da önemi oldukça artıyor. Şehrimize yatırımların artarak gelmesi için yeni OSB alanları oluşturma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üretim kapasitesinin artmasının yanında yapılacak demiryolu yatırımları ve limanımızın işlevselliğinin gelişmesi ile lojistik sektörüne olan talep ve beraberinde beklenti de gittikçe artıyor.

Kurmayı planladığımız, Lojistik Bilişim Teknolojileri ve Üretim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile hem bu talebi karşılayacak potansiyeli oluşturacak hem de sektörün kümelenmesinin sağlayarak daha verimli hizmet verilmesini sağlamış olacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da desteği ile Lojistik Bilişim Teknolojileri ve Üretim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni tamamlayarak ülkemizin hizmetine açmak istiyoruz. Bu amaçla hizmet edecek olan derneğimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

Dernek Başkanı Tuncay Engel ise, “Sakarya gibi potansiyel üretim üssü olan bir şehre yakışacak bir projeye imza atıyoruz. Derneğimizi yakın zaman önce kurduk ve tüzüğümüzü de tamamladık. Lojistik sektörü bacasız sanayi olarak adlandırılıyor ve üreticiden tüketiciye giden yolda hizmet sektörünün temelini oluşturuyor. Buraya yapılan yatırımlar ve üretimin artması lojistik altyapının da gerekliliğini beraberinde getiriyor. Bakanlığımızın desteği ve SATSO işbirliği ile OSB’mizin hizmete girmesi için kolları sıvadık ve çalışmalara başladık. Sektör açısından çok ses getirecek bu projenin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Haber Tarihi : 2/2/2021
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::