SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ: “Nitelikli gençler yetiştirmek istiyorsak okullarımızın da niteliklerini daima geliştirmeliyiz.”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehrin ilk proje okulu olan Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphane açılışını gerçekleştirdi.

“Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında Başkanlığını Akgün Altuğ’un yaptığı Protokol Yürütme Kurulu tarafından yönetilen proje okullarında, SATSO öncülüğünde geliştirme ve destekleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Bu bağlamda SATSO camiasının destekleri ile Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan kütüphanenin açılışı Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Üyesi Mustafa Yıldırım, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Sakarya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yasemin Arıkan ile Okul Müdürü Fatih Şumnulu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışın ardından açıklamada bulunan Başkan Altuğ: “Okullarımız geleceğimizin inşasında en önemli basamakların başında geliyor. Özellikle üreten bir şehir ve ülke hedefimizi gerçekleştirmek için nitelik sahibi gençlerin yetişmesinin sağlanması önem arz ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında oda olarak bizler de proje okullarımızı sürekli gelişen, yenilenen bir konumda tutmaya çabalıyoruz. Protokol yürütme kurulumuz yönetimiyle okulumuzda ince eleyip sık dokuyarak iş dünyamızın nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak adına gençlerimizin iyi eğitim alması için çalışıyoruz.

Kütüphanelerin evde, okulda, iş yerlerinde, her ilçede ve şehirde bulunması gerekiyor. Okulumuzda kapsamlı ve öğrencilerin vakit geçirmekten keyif alacağı bir kütüphane oluşturmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kütüphane, gençlerimizin kitap okumanın yanında anında bilgiye ulaşması için bilgisayarlı çalışma masalarıyla da donatıldı. Tüm bunların oluşturulmasında odamız meclis üyelerimizin, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’nın destekleri ve emekleri var. Okulumuz adına destek verenlere teşekkür ediyorum.

Haziran başında binlerce öğrenci LGS sınavında ter döktü. 30 Haziran tarihinde de LGS tercihleri başlayacak. Okulumuz Sakarya’nın en çok tercih edilen, en fazla doluluk oranına sahip okulu olarak ön plana çıkıyor. Her geçen gün donanımsal olarak daha da gelişiyor. İş dünyamızın gelecekte çok daha fazla nitelikli ara elemana ihtiyaç duyacağını biliyoruz. Okulumuz SATSO üyelerinin de işbirliği ile iş garantili bölümlerle eğitime katkı verecektir. Lise eğitimiyle tanışacak, tercih yapacak gençlerimizin Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeleri demek hem kendilerinin hem de üretim şehri Sakarya’nın gelişimine katkı sağlamaları demektir. Bu vesileyle gençlerimizin okulumuzu tercih etmelerini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Altuğ kütüphane açılışının ardından okul bünyesindeki E- Generation Technic takımı tarafından geliştirilen ve Teknofest Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında ilk elemeyi geçip final elemesine katılmaya hak kazanan E-Motat adlı aracı inceleyerek bilgiler aldı. Başkan Altuğ, yarışmada Sakarya’dan elemeleri geçen tek proje olan E-Motat aracının oluşturulmasında ciddi emek verildiğini ve projenin daha da ilerlemesi adına desteğe devam edeceklerinin altını çizdi.

Haber Tarihi : 7/7/2021
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::