Sakarya PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı” düzenlenen törenle konuklarına kapılarını açtı.

3 yıl üst üste festival olarak gerçekleştirilen ve 2021 yılı itibariyle ulusal kapsamlı fuar olarak hizmet verilecek organizasyon, 8-11 Ağustos tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Açılış törenine SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un yansıra   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Sakarya Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem Yüce, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, il protokolü ve çok sayıda davetli iştirak etti.

Açılış töreninin ardından fuar stantlarını ziyaret ederek katılımcılarla sohbet eden Sakarya protokolü Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası standına da yoğun ilgi gösterdi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın da özel ziyaret ettiği SATSO Standında Başkan Akgün Altuğ, SATSO çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ayrıca, Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi’nin ilk deneme ürünlerinin sergilendiği SATSO standında, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya uygulamalı Bilimler Üniversitesi akademisyenleri doku kültürü laboratuvarında üretilen ürünler ile ilgili bilgi verdiler.

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde kurulan kadın kooperatifleri de ürettikleri ürünleri SATSO Kadın Kooperatifleri Standında tanıtma imkanı buldular.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, fuarın Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni ederek şunları dile getirdi: “İlk oluşumundan itibaren bugünlere ulaşmasında SATSO’nun ciddi emeğinin olduğu, 3 yıldır festival düzeyinde gerçekleşen ve bu yılda ulusal bir fuar olarak ziyaretçilerine kapılarını açan PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nın şehrimize, ülkemize, sektöre hayırlı olmasını diliyorum.

İlimizin en güzel ve doğal konumlarının başında gelen Sapanca ilçemizin Kırkpınar mevkiinde çok geniş ve güzel bir alanda fuarımızı gerçekleştiriyor, ülkemizin birçok ilinden firmalarımızı ve ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz.

Fuar alanında Odamız, SAÜ ve SUBÜ ortaklığındaki Doku Kültürü Laboratuvarı’nda üretilen ürünleri sergilediğimiz ve yine Odamız Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde kurulan kadın kooperatiflerinin ürettikleri ürünlerin sergilendiği 2 stant ile buradayız ve stantlarımızın çok ilgi görmesi de bizleri memnun etmiştir.

Bu fuar; tüm girişimleri, hazırlıkları, düzenlenmesi ve sonuçları itibariyle Sakarya’nın fuarı, Sakarya’nın tanıtımıdır. Yani hepimizin heyecanı, hepimizin emeğidir. Bulunduğu coğrafyanın kimliğini taşıyan bu sektör, Sakarya’ya çok yakıştı. Süs bitkileri sektörü Sakarya’nın bütün özelliklerini kendinde barındıran bir sektördür. Bu sektördeki yerimizi, etkinliğimizi ve gücümüzü her geçen yıl artırıyoruz. Başta sektör temsilcisi arkadaşlarım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ise; “Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörü şehrimiz ile özdeşleşmiş bir sektör. Bununla yetinmeyip potansiyelimizi daha da duyurmak adına fuarımız oldukça etkili olacaktır.” Dedi.

Haber Tarihi : 9/9/2021
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::