Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TURKCELL iş birliğinde yürütülen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, kadınların daha iyi bir dünya için teknolojik çözümler üretmesi amacıyla “İklim Fikir Maratonu” ile devam ediyor.

İklim Fikir Maratonu yarışmasında, iklim değişikliği ana başlığı altında Enerjinin Verimli ve Yenilenebilir Kullanımı, Atık Yönetimi, Karbon Ayak İzi Yönetimi ve Sürdürülebilir Tarım temalarında geliştirecekleri teknolojik çözüm fikirleriyle kadınlar, daha iyi bir dünya için geleceği yazacak.

Son Başvuru Tarihi 30 Eylül

Günümüze kadar ayrı konularda 3 kez düzenlenen ve bu sene de dördüncü dönemi gerçekleştirilecek olan yarışmanın planlanmış takvimine göre son başvuru tarihi 30 Eylül, projelerin ön değerlendirme sonuçları 4 Ekim, yarı final sonuçları 15 Kasım ve büyük final tarihi de 22 Kasım olarak belirlendi.

Para Ödülünün Yanında Birçok Destek

Yarışmada birinciye 50 bin, ikinciye 30 bin ve üçüncüye de 20 bin Türk Lirası para ödüllerinin yanı sıra TOBB ETÜ GARAJ Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis ve altyapı hizmetleri, ücretsiz eğitim ve yatay-dikey mentorluk desteği, uygun projeler için KOSGEB ve TÜBİTAK hibe programlarına yönlendirmeler ve yatırım desteği sağlayabilecek melek yatırımcı, yatırım firmaları veya yeni girişimlere yatırım konusunda çalışan paydaşlarla buluşmalar gibi projelerin hayata geçirilmesine, fikirlerin bir işe dönüştürülmesini birçok destek de sunulacak.

Sakaryalı Kadın Girişimciler Üçüncü Döneme Damga Vurmuştu

Yarışmanın 2019 yılında gerçekleşen üçüncü döneminde SATSO Kadın Girişimciler Kurulu koordinatörlüğünde Sakaryalı Kadın Girişimcilerden yarışma için 15 proje hazırlanmış, 5 proje il finaline sunulmuş ve bu projelerden 2 tanesi de Türkiye finalinde değerlendirilerek Digi-Tar projesiyle Büşra Göral yarışma üçüncüsü olarak tamamlayarak Sakarya’ya gurur yaşatmıştı.

Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, yarışma temasının günümüzde dünya geleceği için en önemli konu olan iklim değişikliği projelerine yönelik olmasının çok daha önemli olduğunu vurgu yaparak üçüncü dönemde Sakaryalı kadın girişimcilerin yarışmada etkin olduklarını hatırlattı. SATSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun Sakaryalı kadın girişimcilere desteğe devam edeceğini ve yarışmada da Sakarya ismini ön sıralarda görmeyi umduklarını belirtti. “Sakaryalı kadınlarımızı bu projede görmek istiyoruz” dedi

Yarışmaya başvurmak isteyen kadın girişimcilerimiz https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/user/login?destination=/iklimfikirmaratonu-form adresinden başvurularını yapabilecekler.

 

Haber Tarihi : 28/9/2021
PAYLAŞ
Son Haberler ::