Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında Katlı Pazaryeri ile ilgili dönüşüm teklifini değerlendirdi.

Meclis toplantısında Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu tarafından sunulan 4 maddelik dönüşüm teklifi ile ilgili açılamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO tarafından uzun zamandır her fırsatta dile getirilen yerinde kentsel dönüşüm önerisinin bu şekilde karşılık bulmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Başkan Altuğ şunları dile getirdi; “Kentsel dönüşüm bu şehrin çözülmesi gereken en elzem konularının başında geliyor. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de, ilimizde kentsel dönüşüm çalışmalarının ivedilikle başlaması gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Bu söylem ve önerilerimizin karşılık bularak Adapazarı Belediyesi tarafından sunulan Katlıpazaryeri kentsel Dönüşüm proje teklifini konusunu olumlu değerlendiriyorum. Başkan Mutlu Işıksu’ya da bu konuda gösterdiği hassasiyet, iyi niyet ve çözüm odaklı yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum.

Adapazarı, isminden de belli olduğu üzere ticaretin uzun yıllardır yapıldığı bir ilçemizdir. Ticaret, burası için yeni bir kavram değil, hayatın merkezinde yer alan bir etkinliktir. Bu potansiyele sahip bir alışveriş lokasyonu, yerinde kentsel dönüşüm ile birlikte çok daha iyi, verimli hizmet edebilir.

 Proje ile ilgili detaylar elbette zamanla şekil alacaktır ve o bölgedeki ticaret erbabı üyelerimizin mağduriyet yaşamaması adına gayret edilecektir. Proje üzerine detaylı çalışılmalı, ihtiyaçlar iyi belirlenmelidir. Planlamaların SATSO üyesi ticaret erbapları başta olmak üzere pazar yerinde faaliyet gösteren tüm işletmelerin yararına olacağına inanıyorum.

Ticaretin hareket noktası olarak gördüğümüz bu bölgede, Katlıpazaryeri’nde yapılacak çalışmalar ile ilgili üyelerimizin de bu proje tamamlanana kadarki sürede ticari faaliyetlerini kayıpsız sürdürmek gibi tereddütleri olabilir.

Özellikle proje için bahsi geçen 12-15 aylık süreci üyelerimizin ticari anlamda kayıpsız geçirmeleri konusunda Adapazarı Belediyesi’nin gerekli tedbirleri alacağını ve destek olacağını düşünüyorum. Bu konu bizim için önem taşıyor.  Üyelerimizin ve bölgedeki işletmelerimizin hiçbir hak ve ticari kaybın yaşanmadan projenin hayata geçmesini talep ediyoruz. SATSO olarak üyelerimizin ticari menfaatine zarar vermeyecek, faaliyetlerini aksatmayacak her projeye destek vermekten mutluluk duyarız.

 

Haber Tarihi : 3/11/2021
PAYLAŞ
Son Haberler ::